معرفی حجره

طلا 18 عیار خاص ترین کالکشن طلا و جواهرات مادام گالری تجربه کنید.

عیار چیست؟

بازار طلا، بازاری پر از رمز و راز هست. اگر با این رموز آشنایی نداشته باشید، ضرر کنید. اصطلاح عیار از آن اصطلاحاتی هست که هم در خرید طلا مهم هست و هم در فروش طلا. عیار طلا واحدی برای تعیین میزان خلوص طلا است. هرچه عیار طلا افزایش یابد، طلای ما خالص‌تر است. طلای خالصِ استفاده شده در آن قطعه به کل وزن قطعه طلا عیار می‌گوییم.

طلا را با چه فلزاتی ترکیب می کنند؟

فلز مس بهترین گزینه برای ترکیب با طلاست چراکه هم ارزان قیمت است و هم به فراوانی یافت می‌شود. البته نگران نباشید چون اتحادیه صنف طلا فروشان بر کار کارگاها و کارخانه‌های سازندگی طلا نظارت دارند و حواسشان هست.طلا که آن‌ها بر حسب استانداردهای تعریف شده شمش‌های ۲۴ عیار یا آبشده‌های ۱۸ عیار را بسازند. همچنین علاوه بر فلز مس فلزات دیگری مانند نقره، پلاتین، رودیوم را نیز با طلا ترکیب می‌کنند تا هم عیار طلای خام را طبق استانداردها کم کنند و هم با استفاده از فلزات سفید رنگ، رنگ طلاهای زرد را سفید کنند.

عیار طلا را چگونه می‌سنجند؟

ساده‌ترین روش، استفاده از سنگ محک است. سنگ محک یکی از رایج‌ترین وسایلیست برای سنجش عیار طلا که غالبا در هر طلا فروشی یافت می‌شود البته دستگاه‌های پیشرفته‌ی دیگر هم ساخته شده که به سادگی با استفاده از آن می‌توان عیار طلا را تشخیص داد. آدرس: رشت، گلسار، خیابان گلایل، به سمت بلوار بین149-147. به مدیریت: هادی صیقلانی.

باتشکر حجره جو.

5/5 (1 نظر)

دیدگاه خود را بیان کنید

نقد و بررسی‌ها

 1. آواتار Baran

  Baran

  Vaaay ashghe talaaam

 2. آواتار بهار

  بهار

  Vaaay ashghe talaaam

 3. آواتار بھار

  بھار

  چقدر طلاھاش قشنگہ اخہ

 4. آواتار بھارم

  بھارم

  چقدر طلاھاش قشنگہ اخہ ادرسش رشت گلسار ھستش؟؟؟

 5. آواتار مهدی

  مهدی

  بسیار زیبا هستند کاراتون

 6. آواتار Aysan

  Aysan

  اکسسوری ها واقعا زیبا

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها:

طراحی سایت حرفه ای با وردپرس

ویژه مشترکین سامانه