معرفی حجره

کارخانه قالب سازی پویش دایکاست

کارخانه قالب سازی و ریخته گری در تهران ، پویش دایکاست یک واحد صنعتی پویا با اشتیاق لازم جهت پاسخ دادن سریع به نیاز های امروزه صنعت میباشد. پویش دایکاست با توجه به تجربیات 25 ساله خود در صنعت ریخته گری تحت فشار و با اتکا به کارکنان کار آزموده و ماشین آلات مجهز قادر به ارائه سریع و مشتاقانه خدمات خود با بالاترین کیفیت میباشد.

ارائه خدمات در سراسر کشور

تماس: 09394747284

وبسایت: www.pooyeshdiecast.ir

اینستاگرام: pooyeshdiecast@

واتساپ: 989394747284

ساعت کاری: 8 الی 18

آدرس: تهران ، شهرک صنعتی عباس آباد ، بلوار ابن سینا ، بلوار مولوی ، کوچه ۸/۷ ، پلاک ۲۹۵

مدیریت: سیاوش کرمی

لطفا هنگام تماس بگویید که شما را در حجره جو دیده ایم


ریخته گری و قالب سازی در تهران

پویش دایکاست | کارخانه قالب سازی و ریخته گری در تهران

کارخانه ریخته گری در تهران

پویش دایکست در 25 سال گذشته سابقه همکاری با صنایع مختلف از جمله: صنایع خودرو سازی ، صنایع روشنایی و لوستر ، صنایع لوازم خانگی ، صنایع دوربین مداربسته ، صنایع دفاع و … را در کارنامه خود داشته است.

همچنین مفتخر به همکاری با دانشگاه های علم و صنعت تهران و سراسری سمنان، در چند پروژه مشترک میباشد.

پویش دایکاست | کارخانه قالب سازی و ریخته گری در تهران

ساخت قالب دایکاست در تهران

خدمات پویش دایکاست:

 • ساخت انواع قالب های آلومینیومی ، زاماک و برنج
 • تزریق انواع قالب های آلومینیومی ، زاماک و برنج
 • تزریق آلیاژ های خاص آلومینیوم و سخت کاری ( T6 و T3 و … با توجه به آلیاژ مورد استفاده ) جهت افزایش خواص مکانیکی
 • همچنین قادر به ساخت قالب و تزریق انواع قطعات منیزیم با همکاری یکی از اساتید برجسته دانشگاه علم و صنعت تهران میباشیم.

پویش دایکاست | کارخانه قالب سازی و ریخته گری در تهران

قالب سازی دایکست

قالب سازی دایکست از آلومینیوم مس و یا روی ساخته‌ شده است که ضخامت آن، از یک‌ و نیم تا ۱۵ میلی‌ متر می باشد.

قالب‌ سازی دایکست از طریق ریخته‌ گری تحت فشار انجام می‌ شود.

برای ساخت قالب دایکست از فلزاتی مانند فولاد که مقاومت و ضخامت بالایی دارد استفاده می‌ شود. زیرا فولاد قابلیت تحمل فشار بالا را دارد و به‌ خاطر همین موضوع قالب‌ های دایکست معمولاً قیمت‌ های بالاتری نیز دارند.

نام دیگر قالب‌ های دایکست قالب‌ های فشار بالا است.

سرعت قالب سازی در روش‌ های دایکست بسیار بالا میباشد. سرمایه‌ گذاری در تولید قطعه به صورت دایکست بسیار کمتر است، چون قبل از این که فرسوده شوند هزاران قطعه تولید خواهند کرد.

همچنین در قالب‌ سازی دایکست مقاومت بیشتری نسبت‌ به روش‌ های دیگر وجود دارد .

پویش دایکاست | کارخانه قالب سازی و ریخته گری در تهران

قالب سازی فلزی

قالب سازی فلزی و دایکست از مهم‌ ترین قالب‌ سازی ها می باشند.

از قالب سازی فلزی در صنعت‌ های خودرو سازی و دستگاه‌ های مکانیکی استفاده می شود.

ما در پویش دایکاست برای ساخت قالب‌ های فلزی ابتدا طرح و نقشه اولیه را با استفاده از نرم‌ افزارهای کامپیوتری طراحی کرده، سپس آن را به‌ صورت سه‌ بعدی در می آوریم و با استفاده از دستگاه‌ های لیزر طراحی‌ شده دستگاه cnc آن را تولید می کنیم.

پس‌ از آنکه نمونه اولیه ساخته‌ شد  نیاز است که صحت و سلامت آن بررسی گردد، در صورتی‌ که صحت و سلامت این نوع قالب تایید شد آن را در تعداد های انبوه می‌ سازیم.

پویش دایکاست | کارخانه قالب سازی و ریخته گری در تهران

ساخت قالب با ریخته گری

ساخت قالب با ریخته گری یکی از روش های رایج قالب سازی محسوب می شود.

برای ساخت قطعات مختلف روش های متفاوتی با استفاده از ریخته گری وجود دارد. هر کدام از روش های ریخته گری برای ساخت یک قطعه خاص به کار می رود که برای قالب گیری از جنس های گوناگونی تشکیل شده اند. همچنین ویژگی های هر کدام از آن ها با یکدیگر فرق می کند.

به همین دلیل روش های ریخته گری قیمت های متفاوتی دارد.

روش های قالب سازی با استفاده از ریخته گری:

قالب های دائمی و موقت، قالب های دایکاست، قالب های ریژه و قالب های ماسه ای از جمله روش های ساخت قالب با استفاده از ریخته گری به شمار می آیند.

ساخت قالب ریخته گری دائمی

قالب ریخته گری دائمی یکی از فرآیند های ریخته گری فلزات محسوب می شود که به صورت معمول از قالب های چندین بار مصرف در آن ها استفاده می گردد. این نوع قالب ها را از جنس فلز می سازند.

فلزات پرکاربردی مانند آلومینیوم، منیزیم، آلیاژهای مس، روی، آهن، استیل و غیره در این روش مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین در این روش از قطعاتی چون چرخ دنده، اسباب لوله کشی، محفظه تزریق سوخت، پیستون موتور اتومبیل و موارد دیگر استفاده می شود.

 

ساخت قالب ریخته گری موقت

قالب های ریخته گری موقت پس از یکبار ذوب ریزی از بین می روند. آن ها در موقع خروج قطعات تولیدی معمولا حذف می شوند. به همین دلیل به آن ها قالب موقت می گویند.

قالب های ماسه ای از نوع تَر یکی از انواع قالب ریخته گری موقت به حساب می آیند. از اجزای این قالب ها ماسه، چسب، آب و دیگر افزودنی ها هستند. کلمه “تر” به معنی رطوبت بالای آن است. قالب ماسه ای خشک یکی دیگر از قالب های موقت محسوب می شود.

قطعه های بزرگ توسط این قالب ها مورد استفاده قرار می گیرند. ریخته گری در قالب Co2 یکی دیگر از فرآیند های ریخته گری موقت است. در روش دی اکسید کربن به جای خاک از سیلیکات سدیم استفاده می شود. با این روش قطعات با سرعت بالاتری تولید می گردند.

 

ریخته گری تزریقی

ریخته گری تزریقی یکی از روش های ساخت قالب های آلومینیومی محسوب می شود.

می توان با استفاده از این روش قطعه هایی با ضخامت دیواره کم، تولید کرد.

استفاده از این قالب ها نسبت به قالب های دیگر بسیار مقرون به صرفه است.

قطعات مختلف تولید شده با این روش مقاومت بسیار بالایی دارند.

در ریخته گری تزریقی فلز مذاب با استفاده از فشار متراکم می شود، سپس آن را به مدت چند دقیقه سرد می کنند.

از این روش برای تولید قطعات با تعداد زیاد استفاده می گردد.

 

قالب سازی تخصص اصلی تیم پویش دایکاست می باشد که در طول این یک ده فعالیت برترین قالب ها را در زمینه های خودرویی ،لوازم خانگی و… ساخته است.

 

مهترین مزایای تولید از طریق دایکاست عبارت‌اند از:

 •  اشکال پیچیده‌تری را می‌توان تولید کرد.
 • به دلیل آنکه قالب با سرعت و تحت فشار پر می‌شود قطعات با دیواره‌های نازکتری را می‌توان تولید کرد و خلاصه آنکه در این روش نسبت طول قطعه به ضخامت قطعه به مراتب بیشتر از سایر روش‌ها است.
 • نرخ تولید در این روش خیلی بالا است، به ویژه اگر قالب‌های چند حفره‌ای باشد.
 • معمولاً قطعه تولید شده به وسیله دایکاست از پرداخت سطح خوبی برخوردار است و احتیاجی به عملیات ماشین‌کاری بعدی ندارد و به دلیل عملیات فوق‌العاده اقتصادی است.
 • قالب‌های دایکاست مثل قالب‌های ریژه معمولاً قبل از آنکه فرسوده شوند و در ابعاد قطعه تولید شده اختلافی به وجود آید، هزاران قطعه تولید خواهدکرد، در نتیجه سرمایه‌گذاری برای تولید قطعه کمتر است.
 • نسبت به دیگر روش‌های تولید قطعه، از فلز مذاب با روش دایکاست مقاطع ظریف تری را روی قطعه می‌توان به وجود آورد.
 • اغلب قطعات تولید شده با کمترین پرداخت، آماده آب فلزکاری هستند.
 • قطعات آلومینیومی تولید شده توسط دایکاست معمولاً نسبت به روش‌های دیگر مانند ریخته‌گری آلومینیوم در ماسه مقاومت بیشتری دارند.

 

اگر نیازمند توضیحات بیشتری هستید، می‌ توانید با شماره زیر تماس حاصل فرمایید و سفارشات خود را در این زمینه ثبت کنید تا به وسیله متخصصین و تکنسین های قوی و با تجربه کار شما به بهترین نحو انجام شود.

تماس: 09394747284


سوالات متداول:

بهترین کارخانه ریخته گری و قالب سازی در تهران کجاست؟

مرکز تخصصی پویش دایکاست با توجه به تجربیات 25 ساله خود در صنعت ریخته گری تحت فشار و با اتکا به کارکنان کار آزموده و ماشین آلات مجهز قادر به ارائه سریع و مشتاقانه خدمات خود با بهترین و بالاترین کیفیت میباشد.

مراحل اجرای ریخته گری دایکاست چه هستند؟

ریخته گری تحت فشار یا اصطلاحا دایکاست، از پرکاربردترین روش‌های تولید انبوه قطعات فلزی پیچیده در صنایع مختلف است. ریخته گری به روش دایکاست طی پنج مرحله اصلی آماده‌سازی قالب، تزریق مواد مذاب، خنک‌کاری، باز کردن قالب و برش‌کاری انجام می‌گیرد.


کارخانه قالب سازی و ریخته گری در تهران , کارخانه قالب سازی در تهران , کارخانه ریخته گری در تهران , قالب سازی در تهران , ریخته گری در تهران , دایکاست کاری در تهران , قالب سازی صنعتی در تهران , ریخته گری چیست , ریخته گری آلومینیوم , ریخته گری آلومینیوم در تهران , ریخته گری تهران , دایکاست تهران , دایکست تهران , قالب سازی تهران , قالب ریخته گری چیست , ریخته گری دایکاست , ریخته گری دایکاست تهران , کارگاه ریخته گری در تهران , ریخته گری فولاد , ریخته گری فلزات , انواع روش های ریخته گری pdf , آدرس کارخانه ریخته گری تهران , کار ریخته گری در تهران , صنایع ریخته گری تهران کجاست , لیست شرکت های ریخته گری تهران , بازار ریخته گری تهران , قیمت ریخته گری چدن در تهران , قیمت ریخته گری آلومینیوم , قیمت ریخته گری آلومینیوم در تهران , هزینه ریخته گری در تهران , سفارش ریخته گری چدن در تهران , ریخته گری قطعات چدنی تهران , ریخته گری قطعات چدنی خودرو , ریخته گری عباس آباد , ریخته گری شهرک عباس آباد , ریخته گری در عباس آباد , ریخته گری شهرک صنعتی عباس آباد , بهترین قالبسازی عباس آباد , بهترین ریخته گری عباس آباد , قالب سازی پیشرفته , کارخانه قالب سازی عباس آباد , قالب سازی عباس آباد , کارخانه ریخته گری در عباس آباد , ادرس ریخته گری در تهران , ساخت قالب فلزی در تهران , ساخت قالب فلزی در عباس آباد , دایکاست عباس آباد , دایکست عباس آباد , ریخته گری دایکاست آلومینیوم , دایکاست کار تهران , دایکاست کار عباس آباد , دایکاست کاری در عباس آباد، ساخت قالب دایکاست در تهران، سفارش ساخت قالب دایکاست، خدمات دایکاست در تهران ، قالب سازی دایکاست، 

دیدگاه خود را بیان کنید

نقد و بررسی‌ها

 1. ادیب

  دایکست کاری رو خیلی عالی و تمیز انجام میدن ، از سرعت عملشون هم خیلی راضی هستم

 2. طاهرنیا

  ساخت ریخته گری در تهران

 3. مازیار

  قیمت های این کارخانه قالب سازی تو تهران منصفانه س

 4. مدنی

  ریخته گری عالی انجام میشه، بدون هیچ عیب و نقصی سفارش رو تحویل میدن

 5. جهانگیری

  بهترین دایکاست کار در تهران هستید

 6. مهندس جوادی

  سفارش ساخت قالب فلزی دادیم به این کارخانه قالبسازی
  خیلی خیلی تو کارشون دقیق هستن و به نحو احسنت قالب هارو طراحی و آماده کردن برامون💯

 7. مجید خاکی

  خدمات ریخته گریشون تو تهران بهترینه

 8. هوشمند

  در زمینه قالب سازی و ریخته گری متخصص و کار بلد هستن

 9. دل زنده

  خدمات دایکاست عالیه 👌مثل همیشه راضی هستم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *