معرفی حجره

کلینیک گیاه پزشکی مهرگان

کلینیک گیاه پزشکی مهرگان در اصفهان, پالایش تولید کننده و طراح سیستم های RO دستگاه NF تولید مصابق با استانداردهای بهداشت دراصفهان, دارای آزمایشگاه مجهز آب و خاک، پاتولوژی انواع بیماری های گیاهان زراعی باغی و آپارتمانی

 • مبارزه با آفات با انواع سموم مجاز تحت نظارت سازمان نظام مهندسی
 • مبارزه با انواع بیماری های قارچی و مایکوپلاسمی
 • تولید انواع نهال

ارائه خدمات در سراسر کشور

تماس: 09136995869

اینستاگرام: Peyman.gh39@

واتساپ: 09136995869

آدرس: اصفهان , حیطه ی فعالیت کاری سراسر استان

مدیریت: مهندس قاسم زاده

لطفا هنگام تماس بگویید که شما را در حجره جو دیده ایم


کلینیک گیاه پزشکی در اصفهان

کلینیک گیاه پزشکی مهرگان در اصفهان

گیاه پزشکی در اصفهان

وظایف کلینیک گیاهپزشکی مهرگان

 • بازدید و بررسی وضعیت آفات و بیماری های گیاهی و تشخیص آثار کمبود مواد غذایی و ارائه نظرات کارشناسی برای اجرای روش های صحیح کنترل آن ها
 • انجام آزمایش های لازم برای تشخیص آفات و بیماری ها در صورت نیاز
 • بازدید از مزارع، باغات و ارائه مشاوره، توصیه و نظارت بر روش های مناسب برای کنترل و مهار عوامل خسارت زای گیاهی
 • بازدید و نظارت بر گلخانه ها
 • صدور نسخه های گیاه پزشکی
 • ارائه روش های پیشگیری برای کاهش خسارت آفات و بیماری ها
 • جداسازی نماتدها از خاک و آب با استفاده از سانتریفیوژ و الک
 • آگاه نمودن کشاورزان از خطرات مصرف بی رویه سموم و کودهای شیمیایی بر سلامت انسان و اثرات نامطلوب زیست محیطی
 • مشاوره در زمینه کاربرد بهینه کودها و سموم شیمیایی
 • مشاوره و ارائه گواهی تولید محصول سالم (GAP)

کلینیک گیاه پزشکی مهرگان در اصفهان

پاتولوژی و درمان انواع گیاهان آپارتمانی زراعی و باغی

 • فروش انواع سموم، بذر و کود
 • طراحی فضای سبز باغات
 • طراحی فضای سبز منازل
 • ترمیم و بازسازی ساختمان خاک برای رویش بهتر گل ها و درختان
 • پاتولوژی و تشخیص انواع بیماری های گیاهی و باغی و زراعی
 • علف کش اختصاصی گوجه فرنگی ذرت
 • ارائه انواع نهال همراه با کاشت در محل
 • سم پاشی باغات و منازل با کادر مجرب

کلینیک گیاه پزشکی مهرگان در اصفهان

گیاه پزشکی چیست؟

اگر عاشق گیاهان و پرورش و نگه‌داری از آنها هستید و از کار کردن در محیط‌های کشاورزی و گل‌خانه‌ لذت می برید، شغل گیاه پزشکی می‌تواند مناسب شما باشد.

در کنار علاقه باید به مهارت‌های لازم جهت موفقیت در این شغل نیز توجه داشت.

یک گیاه پزشک برای کار در زمینه گیاهان بومی یا کشاورزی ایران، باید بر شناخت گونه‌های گیاهی و جانوری و آفات، بیماری‌ها و مشکلات رشد و پرورش آن‌ها مسلط شود و در زمینه‌های بیوشیمی، زیستی و آماری، اطلاعات وسیع و گسترده‌ای داشته باشد.

به طور کلی از جمله ویژگی‌های مطلوب و استعدادهایی که به یک گیاه پزشک کمک می‌کنند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: به طبیعت علاقه‌مند باشد و بتواند زمان زیادی را در مزارع، زمین کشاورزی یا گلخانه بگذراند.

داشتن حافظه قوی و پشتکار فراوان برای به خاطر سپردن و مسلط شدن بر اسامی فارسی، محلی و لاتین آفات، انگل‌ها، باکتری‌ها، ویروس‌ها، حشرات، قارچ‌ها و بیماری‌های گیاهی حاصل از آن‌ها. علاقه به کشاورزی و حشره‌شناسی، چون رشته گیاه پزشکی عمدتا مربوط به آفات گیاهی مانند حشرات زیان آور است و برای مبارزه کردن با آن‌ها، مطالعه و بررسی بیولوژی آفات ضرورت دارد.

توانایی تحلیل حجم زیادی از اطلاعات توانایی حل مسئله و خلاقیت در آن توانایی محاسباتی و آماری برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی فعالیت‌ها، یک گیاه‌شناس باید بتواند با در نظر گرفتن تمامی اولویت‌های حیات در مزرعه یا زمین کشاورزی، به مبارزه با مشکلات و بیماری‌های گیاهان بپردازد.

قدرت جسمانی مناسب برای کار و تحقیق در مزارع و زمین‌های کشاورزی علاقه‌مند و پیگیر بودن برای آگاهی از پیشرفت‌های روز دنیا در زمینه آفات و بیماری‌های گیاهی و تکنولوژی‌های جدید تشخیص، کنترل و مبارزه با آن‌ها علاقه‌مند به مباحث زیست محیطی دقت و توجه به جزییات، به گیاه پزشک کمک می‌کنند که سریع و دقیق‌تر مشکلات گیاهان را شناسایی کند. به تحقیق و پژوهش علاقه داشته باشد.

صبر و حوصله فراوان، گاهی ریشه‌یابی کردن مشکل گیاهان به آسانی و سرعت نیست و باید مدت‌ها وقت صرف شود تا بتوان علت را پیدا کرد. توانایی کار در تنهایی، زیرا ممکن است یک گیاه‌پزشک ساعت‌ها وقت را در آزمایشگاه یا زمین‌های زراعی به تنهایی صرف مطالعه کند.

دانش‌ گیاه ‌پزشکی‌ به‌ جای‌ معالجه‌ انسان‌ به‌ حفظ‌ و معالجه‌ گیاهان‌ اعم‌ از گیاهان‌ زراعی‌، زینتی‌ و درختان‌ میوه‌ می‌پردازد و آنچه‌ که‌ گیاه‌ را رنج‌ می‌دهد و به‌ سلامت‌ آن‌ صدمه‌ می‌زند، مطالعه‌ و بررسی‌ می‌کند؛ یعنی‌دانشجوی‌ این‌ گرایش‌ با آفاتی‌ که‌ در مزرعه‌ها، انبارها، سیلوها و کشتی‌ها به‌ بخش‌های‌ مختلف‌ گیاه‌ صدمه‌ می‌زند از قبیل‌ حشرات‌، جوندگان‌ و علف‌های‌ هرز یا بیماری‌های‌ گیاهی‌ مانند قارچ‌ها، ویروس‌ها و باکتری‌ها آشنا می‌شود و نحوه‌ سمپاشی‌ را در مراحل‌ مختلف‌ رشد و نگهداری‌ از گیاه‌ و نحوه‌ ضد عفونی‌ انبارها را فرا می‌گیرد.

البته‌ باید توجه‌ داشت‌ که‌ آنچه‌ به‌ گیاه‌ صدمه‌ می‌زند تنها بیماری‌ نیست‌ بلکه‌ سرمازدگی‌، گرمازدگی‌ و حتی‌ کمبود مواد غذایی‌ در خاک‌ نیز گیاه‌ را رنج‌ می‌دهد و جزو ضایعات‌ گیاهی‌ محسوب‌ می‌شود. از همین‌ رو دانشجوی‌ گیاه‌ پزشکی‌ باید موارد فوق‌ را بشناسد و نحوه‌ جلوگیری‌ از این‌ آسیب‌ها را بیاموزد.

تولید انواع کود:

 •  ورمی کمپوست
 •  مایع ماکرومنت و میکرومنت

تماس: 09136995869


سوالات متداول

اهداف و وظایف کلینیک گیاهپزشکی چیست؟

وظایف کلینیک گیاهپزشکی, بازدید از مزارع، باغات و ارائه مشاوره، توصیه و نظارت بر روش های مناسب برای کنترل و مهار عوامل خسارت زای گیاهی, بررسی وضعیت آفات و بیماری های گیاهی , بازدید و نظارت بر گلخانه ها, آگاه نمودن کشاورزان از خطرات مصرف بی رویه سموم و کودهای شیمیایی, و ارائه راهکار مناسب جهت انجام امور میباشد.

 بهترین کلینیک گیاهپزشکی کجاست؟

کلینیک گیاهپزشکی مهرگان در اصفهان, با استفاده از تجهیزات پیشرفته و با به کارگیری دانش آموختگان مجرب از بهترین دانشگاه های کشور آماده ارائه راه کارهایی جهت پیشگیری، کنترل و مبارزه با عوامل بیماری زا و آفات می باشد. در این کلینیک نوع عامل خسارت زا شناسایی و با ارائه راه کار مناسب جهت کنترل و مبارزه سریع با آن، خسارت ایجاد شده به حداقل می رسد. ضمن اینکه با این روش میزان مصرف سموم و حشره کش ها کاهش یافته و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه خواهد بود.

تماس: 09136995869


کلینیک گیاه پزشکی در اصفهان, گیاه پزشکی در اصقهان, گیاه پزشکی, پاتولوژی گیاهان, گیاه پزشکی چیست, کلینیک گیاه پزشکی چیست, دکتر گیاه در اصفهان, دکتر گل و گیاه, دکتر گیاه شناسی, ویزیت گل و گیاه در منزل اصفهان, 

دیدگاه خود را بیان کنید

نقد و بررسی‌ها

 1. نازی

  گل خورشیدی دارم ،دو ساله که برگاش رنگ عوض کرده و گل نمیده
  میشه کمک کنید بدونم مشکلش چیه

 2. جعفری

  دکتر گیاه

 3. علیپور

  بهترین کلینیک گیاه پزشکی در اصفهان هستید 👌 رضایت کامل دارم 🌹با تشکر فراوان

 4. ماهر

  بسیار عالی و مفید👏

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *