معرفی حجره

خدمات پرس شیلنگ 786

خدمات پرس شیلنگ هیدرولیک , شیلنگ فشار قوی و اتصالات , هیدروشیلنگ 786 , پخش انواع شیلنگ فشار قوی و اتصالات ( آهنی و برنجی ) و بست های فلزی , پرس و تعویض شیلنگ های فشار قوی به صورت سری کاری و جریی , طراحی و ساخت شیلنگ های ماشین الات صنعتی وکشاورزی ، بیل مکانیکی، لودر ، کوماتسو ، بلوک زن ، جدول زن ، میکسر و … پخش انواع شیلنگهای کارواش و پمپ بنزین ( سایز دلخواه مشتری با پرس مهره مخصوص )

ارسال به سراسر کشور

تماس: 09135252786

وبسایت: www.hydrahose.ir

اینستاگرام: hydra_hose786@

واتساپ: 09135252786

ساعت کاری:  8 الی 20

آدرس: اصفهان ، شاهپور جدید (منطقه صنعتی امیرکبیر) ، بلوار عطاء الملک فاز 7 ، پلاک 375

مدیریت: اسماعیلیان

لطفا هنگام تماس بگویید شما را در حجره جو دیده ایم


پرس شیلنگ در اصفهان

خدمات پرس شیلنگ | هیدرو شیلنگ 786 | شیلنگ فشار قوی و اتصالات

کاربرد شیلنگ های صنعتی لاستیکی

گروه هیدرو شیلنگ ۷۸۶

ارائه کننده‌ی خدمات پرس شیلنگ و فروش اتصالات مربوطه در تمامی بخش‌های خطوط هیدرولیک و پنوماتیک می‌باشد.
این گروه با هدف بالا بردن سطح دانش هموطنان عزیز در زمینه‌ صنعت شیلنگ و اتصالات اعم از کاربرد، کیفیت و قیمت تشکیل شده و امید است با توجه به شرایط نه چندان ایده‌آل حال حاضر در این صنعت خاص بتوانیم زمینه خرید هرچه بهتر را برای شما به گونه ای فراهم سازیم تا محصولات مورد نیاز خود را در کمترین زمان ممکن در محل مورد نظر دریافت نمایید.

 • پخش انواع شیلنگ فشار قوی و اتصالات, پرس و تعویض شیلنگ های فشار قوی به صورت سری کاری و جریی
 • طراحی و ساخت شیلنگ های ماشین آلات صنعتی و کشاورزی ، بلوک زن ، جدول زن ، میکسر و …
 • پخش شیلنگ کارواش و پمپ بنزین در سراسر ایران

در کارخانجات، کارگاه ها و به طور کل در صنایع بسیار ضروری می باشد. شیلنگ های صنعتی لاستیکی در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، معادن و حفاری، صنایع ذوب فلزات، خودروسازی، کشاورزی و… کاربرد بسیار دارند. این نوع از شیلنگ ها، از لاستیک های با کیفیت ساخته شده و به شدت عایق بندی می شوند تا دوام شان افزایش یافته و بتوانند مایعات (سیالات داخل شیلنگ) را با سرعت مورد نظر حکت دهند و هدایت کنند.

شیلنگ های صنعتی لاستیکی اعم از:

 • شیلنگ لاستیکی فشار قوی
 • شیلنگ لاستیکی فشار ضعیف،

برای موارد و کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. این شیلنگ ها قادرند سیالات (مانند آب، بخار، نفت، گاز، اسید و دیگر مواد مایع) را در فشارهای بسیار بالا و در محیط های خطرناک، به صورت ایمن و بدون خطر انتقال دهند. همانطور که گفته شد از ویژگی های شیلنگ های صنعتی لاستیکی می توان به انعطاف پذیری بالای آنها و نیز مقاومت زیاد آنها در برابر شرایط آب و هوایی مختلف اشاره نمود که این امر باعث طول عمر زیاد شیلنگ های لاستیکی صنعتی می گردد.

به کمک این نوع از شیلنگ ها می توان سیالات با حجم زیاد را انتقال داد؛ همچنین با توجه به ابعاد آنها، تحمل فشارهای مختلف نیز در این شیلنگ ها متفاوت می باشد. شرایط و پارامترهای مختلفی برای ساخت و طراحی شیلنگ های صنعتی موثر می باشند؛ از جمله آنها می توان به سازگاری شیمیایی شیلنگ، اندازه شیلنگ، فشار وارده بر شیلنگ و… اشاره نمود.

خدمات پرس شیلنگ | هیدرو شیلنگ 786 | شیلنگ فشار قوی و اتصالات

عوامل موثر در عمر شیلنگ های صنعتی لاستیکی

استفاده روزانه شیلنگ های صنعتی لاستیکی در محیط های بیرونی و رو باز، باعث آسیب پذیری بسیار زیاد شیلنگ های لاستیکی می شود لذا محیطی که شیلنگ در آن قرار دارد در عمر شیلنگ تاثیرگذار است. شیلنگ ها یا نباید در محیط با دمای بالا باشند و یا اگر هستند، می بایست محافظ داشته باشند (محیط هایی مانند: زیر آب، نواحی ساحلی و در هوای آزاد). وجود مواد شیمیایی، شدت آفتاب، باد، باران، آلودگی، آب شور و… نیز باعث می شوند.

عمر شیلنگ کمتر شود و به مرور زمان خراب شود. علاوه بر آن، تعداد دفعات استفاده و بکارگیری شیلنگ های صنعتی زیاد نیست و عدم عبور جریان سیال در آنها موجب می شود که در حالت آسیب پذیری قرار گیرند. در عین حال، شیلنگ ها در معرض رفت و آمدهای انسانی، کامیون ها و ماشین آلات هستند که این نیز از عوامل آسیب رسان و کاهنده طول عمر شیلنگ های صنعتی لاستیکی می باشد.

خدمات پرس شیلنگ | هیدرو شیلنگ 786 | شیلنگ فشار قوی و اتصالات

شیلنگ های صنعتی لاستیکی در اصفهان

 • شیلنگ خرطومی استیل حصیری

همان شیلنگ استیل حصیری انعطاف پذیر بوده و جهت انتقال سیالات با پایه نفتی و غیر نفتی، گاز، بخار و اسید با تحمل حرارت 240- تا 700+ درجه سانتیگراد با قابلیت انعطاف پذیری و خنثی سازی لرزش قطعات متصله مورد استفاده قرار می گیرد.

 • شیلنگ روغن و سوخت / OILS HOSE

به منظور مکش و انتقال روغن ها و مشتقات نفتی استفاده می شوند.

 • شیلنگ هوا / AIR HOSE

می توان برای انتقال انواع گوناگون گازها به کار گرفت. این شیلنگ ها بر اساس نوع کاربری و فشار گازی که قرار است از آن عبور کند و نیز محیطی که شیلنگ در آن استفاده خواهد شد، در انواع مختلف تولید می شوند. کاربرد اصلی شیلنگ های هوا، انتقال هوای فشرده می باشد.

شیلنگ هوا علاوه بر انتقال هوای فشرده، قابلیت انتقال آب و مایعات مشابه را نیز دارد و از مشخصات این نوع شیلنگ، طول زیاد و سبکی آن می باشد. برای مثال یکی از کاربردهای گسترده شیلنگ هوا استفاده آن در “هوا برش” است. این شیلنگ ها از دو شیلنگ ساخته شده اند (یکی برای اکسیژن و دیگری برای گاز قابل اشتعال) که در برشکاری و جوشکاری استفاده می شوند.

خدمات پرس شیلنگ | هیدرو شیلنگ 786 | شیلنگ فشار قوی و اتصالات

 • شیلنگ بخار / STEAM HOSE

یکی از نیازهای صنایع انتقال بخار جهت تولید محصولات، شستشو و پاک کردن تجهیزات و… است. شیلنگ های بخار دارای لایه های درونی سیمی و استیل با انعطاف پذیری بسیار مناسب هستند. این شیلنگ ها طوری طراحی شده اند که در برابر فشار و حرارت بالا مقاوم باشند چرا که انتقال بخار به دلیل فشار و دمای بالایی که دارد با شیلنگ های معمولی امکان پذیر نیست و باعث خرابی زود هنگام آنها می شود که بسیار خطر آفرین است. کاربرد اصلی شیلنگ های بخار، انتقال بخار اشباع شده با فشار بالا است؛ همچنین جهت انتقال مایعات با دمای بالا نیز می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

 • شیلنگ آب

برای مصارف مختلف طراحی شده اند که می توانند فشارهای مختلف را بسته به نوع نیاز و مصرف ما تحمل کنند. تیوب داخلی استفاده شده در شیلنگ های آب، مقاوم در برابر هوا، آب و چربی ها همراه با سطح مقطع صاف و ترکیب SBR/NBR و استفاده از الیاف مصنوعی با توان تنش پذیری بالا می باشند.

انواع کم فشار آن معمولا برای انتقال آب، مشتقات نفتی مایع و یا مایعاتی که بر پایه آب هستند طراحی شده اند و انواع پرفشار این شیلنگ ها (شیلنگ های فشار قوی) که برای کار کردن در فشارهای بالای ۳۰۰ psi طراحی شده اند که معمولا در ساخت و سازها و نیز معادن به کار می روند (در جایی که نیاز است حجم عظیمی از آب منتقل شود).

خدمات پرس شیلنگ | هیدرو شیلنگ 786 | شیلنگ فشار قوی و اتصالات

 • شیلنگ مواد غذایی

لایه خارجی شیلنگ مواد غذایی نه تنها باید دارای مقاومت بالا جهت تحمل شرایط محیطی مختلف ( اعم از مقاومت در برابر آب و هوا، سایش و…) را داشته باشند، بلکه می بایست لاستیک و تیوپ داخلی آنها نیز از مواد اولیه غیرسمی، WHITE NR، بدون بو، بدون مزه و فاقد کربن ساخته شوند تا برای انسان ضرر نداشته و بتوان از آنها در صنایع غذایی استفاده نمود.

برای مثال از شیلنگ فری کربن / شیلنگ بدون کربن ، در صنایع مواد غذایی برای انتقال مواد غذایی نظیر شیر و مواد غذایی چرب استفاده می شود.

 • شیلنگ ضد سایش

برای موادی که دارای خاصیت سایندگی هستند بسیار مناسب است. تیوب داخلی شیلنگ های ضدسایش از جنس NR/BR می باشد که در عملیات شستشوی سطوح سندبلاست، بتون ریزی، ماسه بادی و سیلیس، انتقال سیمان و آهک و شن و ماسه و… که سایندگی بالایی دارند قابل استفاده هستند.

این شیلنگ ها بر اساس نوع کاربری و موادی که قرار است از آن عبور کند و همچنین محیطی که شیلنگ باید در آن استفاده شود، در انواع و سایزهای مختلف تولید می شوند.

خدمات پرس شیلنگ | هیدرو شیلنگ 786 | شیلنگ فشار قوی و اتصالات

 • شیلنگ ضد اسید یا شیلنگ شیمیایی / CHEMICAL HOSE

دارای مقاومت بالایی در برابر خورندگی مواد اسیدی است و کاربرد این شیلنگ ها در موارد خاص و جهت انتقال مواد اسیدی می باشد. تیوب داخلی شیلنگ های ضد اسید و شیمیایی از جنس EPDM است و توسط الیاف مصنوعی با تنش پذیری بالا همراه با سیم مسی آنتی استاتیک تقویت شده اند. این شیلنگ ها به واسطه مقاومت شیمیایی بالایی که دارند این امکان را فراهم می سازند تا مواد آلوده و خطرناک را بتوان با آنها انتقال داد.

 • شیلنگ ترموپلاستیک یا شیلنگ تفلون

یک لا سیم به صورت فشرده طراحی شده و وزن کمی دارد؛ همچنین شیلنگ تفلون یک لایه سیم، کمترین انقباض را در زمان کار کردن با حداکثر توان خود را دارد. تیوب داخلی این نوع شیلنگ از جنس Nylon می باشد که توسط الیاف مصنوعی با توان تنشی بالا بافته شده است و روکش آن از جنس پلی اورتان مقاوم در برابر سایش و خوردگی، لایه اوزون و هیدروکربن است.

 • شیلنگ سیلیکون

به صورت شفاف و رنگی تولید می شوند که برای آب بندی و عبور سیالات در مجاورت دمای بالا مورد استفاده قرار می گیرند.  استحکام کششی قابل توجهی دارد و مقاومتش در برابر پارگی بسیار بالا بوده که این از ویژگی های شیلنگ سیلیکونی است. همچنین به خاطر محدوده دمای کاری وسیعی که دارند امکان رشد میکروب یا قارچ در آنها وجود ندارد.

خدمات پرس شیلنگ | هیدرو شیلنگ 786 | شیلنگ فشار قوی و اتصالات

 • شیلنگ پی وی سی / HOSE PVC

با قابلیت خمش و مقاوم در برابر آب و هوا و نیز سایش، مناسب جهت مکش و تخلیه روغن و سوخت می باشد. کاربرد اصلی شیلنگ های PVC جهت مکش و یا تخلیه آب، تولیدات پتروشیمی نظیر نفت و سوخت و برخی مواد شیمیایی می باشد.

 • شیلنگ ضد برق یا شیلنگ نارسانا

دارای پوشش دائمی آنتی استاتیک است و به علت نداشتن کربن در ترکیب ساختاری خود، جریان الکتریسیته را از خود عبور نمی دهد از این رو در جهت خنک کردن کابل های انتقال جریان الکتریسته در کوره های القایی در صنایع ذوب فلزات، ریخته گری، شیشه و… مورد استفاده قرار می گیرند و دارای دو نوع شیلنگ ضد برق نخ دار و شیلنگ ضد برق فنر دار می باشد.

 • شیلنگ فایبرگلاس / STEEL HOSE

به اندازه کافی انعطاف پذیر است تا در شرایط مختلف محیطی بتوان از آن استفاده کرد. فایبرگلاس یکی از رایج ترین مواد برای عایق بندی مکان های مختلف مثل سقف، لوله ها و… است. نزدیک به ۷۰ درصد آن از مواد بازیافتی تشکیل شده است و این از مزیت های بسیار خوب محیط زیستی آن است. فایبر گلاس از ذوب مواد خام و شیشه و شن در دمایی نزدیک به ۱۵۵۰ درجه سلسیوس درست می شود.

شیلنگ پنوماتیک چیست؟ / کاربردهای شیلنگ پنوماتیک

استفاده از قدرت سیال به دو شاخه اصلی هیدرولیک و پنوماتیک تقسیم می شود. از پنوماتیک در مواردی که نیروهای نسبتا پایین (حدود یک تن) و سرعت های حرکتی بالا مورد نیاز باشد، استفاده می کنند؛ در صورتی که کاربردهای سیستم های هیدرولیک غالبا در مواردی است که سرعت های کنترل شده دقیق و قدرت های بالا مورد نظر باشد (مانند جک های هیدرولیک، ترمز، فرمان هیدرولیک و…)

ابزار و دستگاه های پنوماتیک جزء مهمی در صنایع مختلف بوده که بدون آنها بسیاری از فرآیندهای صنعتی انجام نمی پذیرند. در این تجهیزات عنصر مهم انرژی گاز فشرده بوده که با کاهش حجم آن فشار افزایش یافته و می بایست در دستگاه ها و ابزارها به جریان بیفتد. این انتقال گاز نیازمند ابزاری است که به صورت ایمن و مناسب هوا را جابجا کند و بهترین انتخاب شیلنگ پنوماتیکی بوده که سیالات را با حداقل اصطکاک و نیروی مقاوم منتقل می کند.

اجزای سیستم های پنوماتیکی اغلب به صورت مستقیم از طریق شیلنگ های پنوماتیکی به خط لوله انتقال هوا متصل می شوند اما برخی از مواقع لازم است که شیلنگ های پنوماتیکی مقاوم سازی شوند تا طول عمر بیشتری پیدا کنند. با توجه به تنوع ابعاد و انواع گوناگون شیرها، می بایست در انتخاب شیلنگ پنوماتیکی مناسب دقت کافی بکار گرفته شود.

توضیح اینکه برای اتصال مستقیم شیلنگ و لوله ها، تجهیزات و قطعات و همچنین سایر اتصالات از رابط پنوماتیک استفاده می شود. این اتصالات برای کمک به عملکرد لوله ها و شیلنگ ها، در ارتباط بین قسمت های مختلف تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرند.

از شیلنگ های پنوماتیکی در زمینه های تخصصی سیستم های بادی بهره می گیرند (انواع شیلنگ بادی)، این نوع از تولیدات با توجه به نوع مواد اولیه دارای تنوع می باشند. از مهمترین مواد اولیه هایی که در ساخت شیلنگ های پنوماتیک استفاده می شود، سه ماده پلی اورتان، پلی آمید و پلی اتیلن است. مزایای سیستم های پنوماتیک می توان به طراحی ساده، دقت کنترل، انعطاف پذیری، قابلیت افزایش نیرو و راندمان بالا اشاره نمود.

انواع شیلنگ های پنوماتیک :

 • شیلنگ پلی اورتان (POLYURETHANE / PU)

این شیلنگ ها در مقابل سایش و پیچ خوردگی مقاومت خوبی از خود نشان می دهند. همچنین به علت انعطاف پذیری بالا قابلیت نصب در فضاهای کوچک را دارند. فشار ترکیدگی این شیلنگ ها ۱۰ بار و دمای کاری آنها نیز تا ۸۰ درجه سانتیگراد در نظر گرفته می شود. این شیلنگ ها در قطرهای خارجی ۴ تا ۱۶ میلی متر موجود هستند. علاوه بر اینکه در این شیلنگ ها سیال به راحتی جاری می شود، در اغلب موارد ضد حریق نیز هستند.

خدمات پرس شیلنگ | هیدرو شیلنگ 786 | شیلنگ فشار قوی و اتصالات

شیلنگ پنوماتیک فشار قوی در اصفهان

 • شیلنگ پلی آمید (POLYAMIDE / PA)

شیلنگهای پلی آمیدی همان شیلنگ های نایلونی هستند (شیلنگ پنوماتیک شفاف)؛ سبک، مستحکم و دارای قطر ثابت با شعاع خمش مناسب. میزان مقاومت خستگی این شیلنگ ها قابل توجه است و به همین علت تحمل فشار بیشتری نسبت به سایر شیلنگ ها دارند. از دیگر مزایای شیلنگ های پلی آمیدی (شیلنگ های نایلونی) می توان به جذب رطوبت بسیار پایین آن اشاره نمود.

 • شیلنگ پلی اتیلن (POLYETHYLENE / PE)

این شیلنگ ها از انعطاف نسبتا خوبی برخوردارند و همچنین مقاومت خوبی در برابر مواد شیمیایی با خلوص نسبتا پایین دارند و نیز بسیار مقرون به صرفه هستند.

 • شیلنگ پی وی سی (POLYVINYLCHLORIDE / PVC)

پلی وینیل کلراید که جزء ارزشمندترین محصولات صنایع پتروشیمی است، در ساخت شیلنگ های پنوماتیکی نیز استفاده می شود. شیلنگ های PVC نیز سبک و انعطاف پذیر هستند. شیلنگ های پی وی سی دارای قابلیت استریلیزه پی در پی را دارند، بدون اینکه آسیبی ببینند. این شیلنگ ها قیمت کمی دارند و به دلیل در دسترس بودن انتخاب مناسبی هستند.

 • شیلنگ پلی پروپیلن (POLYPROPYLENE / PP)

این شیلنگ های پنوماتیکی از سایر شیلنگ ها سبک تر بوده و مقاومت بسیار خوبی در برابر حرارت و مواد شیمیایی دارند. همچنین سختی سطحی مناسب و انعطاف پذیری بسیار کمی دارند که از آنها انتخابی مناسب برای شرایط سخت می سازد به همین دلیل می توان در سیستم هایی با ارتعاش زیاد و فشار بالا از این شیلنگ ها استفاده نمود.

همچنین ” کوپلینگ های پنوماتیک ” یک اتصال هستند که برای اتصال سریع، ایجاد و یا شکستن خطوط انتقال هوا استفاده می شوند.

خدمات پرس شیلنگ | هیدرو شیلنگ 786 | شیلنگ فشار قوی و اتصالات

شیلنگ های هیدرولیک چیست؟ / کاربرد شیلنگ های هیدرولیک

 سیستم های هیدرولیک، دستگاه هایی هستند که بر اساس سیال فعالیت می کنند. در این سیستم ها نیاز است تا سیال (مانند مایع و بخصوص روغن) از بخش هایی از دستگاه به بخش های دیگر منتقل شود. بطور کلی شیلنگ های هیدرولیک (شلنگ هیدرولیک) از یک لوله با جنس لاستیک مصنوعی ساخته شده اند و وظیفه نگهداری سیال در داخل شیلنگ هیدرولیک را به عهده دارند.

از آنجا که لاستیک و یا همان مواد ترموپلاستیک استفاده شده در شیلنگ های هیدرولیک به طور طبیعی خاصیت ارتجاعی دارد، بنابراین می توان برای ایجاد قابلیت تحمل فشار، لایه هایی به منظور تقویت بیشتر به دور آن پیچید (این لایه های تقویت کننده نوار سیم فولادی و الیاف بافته شده نخی هستند).

همچنین برای حفاظت لایه تقویت کننده، یک لایه از جنس لاستیک مصنوعی بر روی آن تزریق می شود؛ در نهایت روی سطح شیلنگ های هیدرولیک، مدل و سایر اطلاعات فنی شیلنگ درج می گردد.

این شیلنگ ها در طیف گسترده و در صنایع مختلف، به عنوان وسیله ای برای انتقال گاز و یا مایع فشار بالا در ماشین آلات و فرآیندهای کارخانه صنعتی استفاده می شوند بنابراین یکی از وظایف اصلی شیلنگ هیدرولیک، انتقال نیروی سیال پرفشار به ماشین های هیدرولیک است. خطرات نشت احتمالی انتقال مایعات با فشار بالا بسیار زیاد است، بنابراین مکانیسم های ایمنی مورد نیاز را از طریق روش های تست دقیق مورد آزمایش قرار می دهند.

تمام آداپتورهای کمکی، اجزاء اصلی اتصالات هیدرولیک یا کوپلینگ هیدرولیک، شیر آلات و سایر اتصالات شیلنگ هیدرولیک، به طور کامل تحت شرایط واقعی برای کنترل و بررسی پایداری و انعطاف پذیری آزمایش می گردند.

خدمات پرس شیلنگ | هیدرو شیلنگ 786 | شیلنگ فشار قوی و اتصالات

هدایت کنندگان سیال

به ابزارها و قطعاتی مانند شیلنگ که وظیفه انتقال و هدایت روغن در سیستم های هیدرولیک را دارند، ” هدایت کنندگان سیال “ گفته می شود که می توان آنها را به صورت زیر طبقه بندی نمود:

 1. اتصالات یا فیتینگ ها (Fittings)
 2. شیلنگ ها (Hose): که خود به دو دسته شیلنگ های فشار قوی و شیلنگ های پلاستیکی تقسیم می شوند
 3. لوله ها (Tubes): که شامل لوله های صلب و تیوب ها هستند.

شیلنگ ها و لوله ها بخش عمده ای از مسیر انتقال سیال را تشکیل می دهند، بنابراین جنس و کیفیت آنها دارای اهمیت بسیار زیادی است و می بایست در فشارها و محیط های جوی و دمایی مختلف، ضربات هیدرولیکی ایجاد شده توسط سیستم و…، از پایداری بالا و مناسبی برخوردار باشند تا پارگی و نشتی پیدا نکنند.

سایز و جنس اتصالات، لوله ها و شیلنگ ها باید به طوری باشد که با عبور جریان، اصطکاک زیادی تولید نشود و به اصطلاح قادر به انتقال کل دبی باشند. به طور کلی انعطاف پذیری بالا برای اتصال به اجزای متحرک ماشین آلات، توانایی جذب ارتعاشات و نیز راحتی باز و بسته کردن و تعویض، از عمده دلایل استفاده بیشتر شیلنگ ها به جای لوله ها می باشند.

خدمات پرس شیلنگ | هیدرو شیلنگ 786 | شیلنگ فشار قوی و اتصالات

انواع شیلنگ های هیدرولیک :

به طور کلی شیلنگ های هیدرولیک را می توان به دو گروه:

 1. شیلنگ هیدرولیک نخ دار
 2. شیلنگ هیدرولیک سیم دار

و به چهار دسته به شرح زیر تقسیم نمود:

 1. اتصال فشاری (بدون بست)
 2. شیلنگ فشار ضعیف
 3. شیلنگ هیدرولیک سیم دار فشار متوسط
 4. شیلنگ هیدرولیک سیم دار فشار بالا
 • شیلنگ های اتصال فشاری هیدرولیکی (شیلنگ های بدون بست هیدرولیکی):

برای اتصال به سرشیلنگی، به بست نیازی ندارند و به راحتی می توان آنها را با یک ضربه به سرشیلنگی مورد نظر متصل کرد. این نوع شیلنگ ها برای فشارهای پایین مناسب هستند (کمتر از ۲۰ بار).

 • شیلنگ های فشار ضعیف هیدرولیکی:

به صورت شیلنگ های لاستیکی شفاف فنری بوده و بین مخزن و پمپ خط مکش نصب می شوند و بر این اساس انتقال سیال را امکان پذیر کرده و در عین حال پمپ قادر به لرزش آزاد خواهد بود. همچنین از این شیلنگ ها می توان برای انتقال روغن برگشتی در قسمت نشتی شیرها و هیدروموتورها استفاده نمود.

 • شیلنگ های فشار متوسط هیدرولیکی:

برای حدود ۱۰ تا ۲۵۰ بار مناسب هستند. از آنها برای انتقال سیالاتی چون روغن، یا مایعات مبتنی بر آب در سیستم های هیدرولیک استفاده می شوند و برای ماشین آلات کشاورزی، سیستم های حمل و نقل و… مناسب هستند.

 • شیلنگ های فشار بالا هیدرولیکی:

عموما برای انتقال روغن کاربرد دارد که با توجه به بافت سیم های داخل آن، فشارهای بالا را تحمل می کند. این شیلنگ ها بین قطعات ثابت و متحرک بکار گرفته می شوند و در مواردی که نمی توان از لوله های صلب و تیوب ها استفاده نمود، از شیلنگ های هیدرولیک فشار قوی سیم دار استفاده می گردد.

یکی از مهمترین مشخصاتی که در یک شیلنگ حائز اهمیت است ” فشار کاری ” آن می باشد. فشاری است که شیلنگ برای آن محدوده طراحی شده است و عموما آن را با واحد ” بار “ تعریف می کنند. سازندگان شیلنگ این فشار را با در نظر گفتن فشارهای استاتیک و داینامیک مشخص می کنند.

فشار ترکیدگی (فشار انفجار)، حداقل فشاری است که شیلنگ در آن موقعیت می ترکد. کمترین فشاری که منجر به ترکیدگی شیلنگ ها شود به عنوان ” فشار ترکیدگی و یا فشار انفجار “ در نظر گرفته خواهد شد. شیلنگ در فشارهای کمتر از این فشار نباید دچار حتی نشتی شود. همچنین دمایی که شیلنگ در آن قرار دارد نیز اهمیت بسیار زیادی در طول عمر شیلنگ دارد که برای آن توسط سازنده برای آن دمای کاری تعریف می شود.

شیلنگ های هیدرولیک فشار قوی به صورت زیر دسته بندی نمود:

 • شیلنگ های یک لا سیم
 • شیلنگ های دو لا سیم
 • شیلنگ های چهار لا سیم
 • شیلنگ های شش لا سیم

خدمات پرس شیلنگ | هیدرو شیلنگ 786 | شیلنگ فشار قوی و اتصالات

کاربرد شیلنگ های هیدرولیک:

در زمان انتخاب شیلنگ، تجهیزی که قرار است شیلنگ در آن استفاده شود و کاری که قرار است انجام دهد بسیار حائز اهمیت بوده و باید در نظر داشته باشید که برخی اوقات به منظور کاربردهای خاص، نیاز خواهد شد تا شیلنگ های خاصی استفاده شود.

انتخاب شیلنگ به عواملی همچون اینکه:
آن شیلنگ در چه صنعتی قرار است استفاده شوند (صنایعی مانند صنعت فولاد، صنعت خودرو، صنعت سیمان، کشاوری، معادن و…)، آیا بار مکانیکی بر روی شیلنگ وجود دارد؟، در چه شرایط محیطی (اعم از دما، رطوبت، مسیر و…) استفاده خواهند شد؟، آیا فضا به قدری کم است که نیاز باشد تا از شیلنگ های مخصوص با شعاع خم کم استفاده شود؟، آیا دارای اصطکاک و تحت سایش خواهد بود؟ و… بستگی دارد.

برای روشن شدن موارد بالا چند مثال ارائه می شود:

گاهی شیلنگ در جایی استفاده می شود که در معرض سایش و اصطکاک قرار دارد، بنابراین از شیلنگ ضد سایش (شیلنگ های که دارای روکش مقاوم در برابر سایش هستند) استفاده می شود.

 • شیلنگ تفلون بخار استیل :در صنایعی مانند الکترونیک، پزشکی، شیمیایی، پتروشیمی، غذایی کاربرد دارد.
 • شیلنگ ۳۰K واتربلاست : برای انفجار آب، پراکندن آب و تمیز کردن تجهیزات مناسب است.
 • شیلنگ SAE 100 R6 :برای کشاورزی، ساختمان سازی و تجهیزات انتقال مواد و ماشین آلات مناسب است.

برخی از مهمترین نکاتی که باید در هنگام خرید و نصب شیلنگ هیدرولیک به آنها توجه نمود:

 1. توجه به سازگاری سیال و شیلنگ هیدرولیک فشار قوی
 2.  توجه به سازگاری شیلنگ هیدرولیک با فشار سیال عبوری
 3. تحمل فشارهای مکانیکی اعمال شده در حین کار مانند نوسانات مختلف فشار سیال
 4. سازگار با تغییرات دمایی سیال و محیط کاری
 5. انتخاب دقیق قطر درونی شیلنگ فشار قوی بر اساس فشار مورد نیاز
 6.  دقت کافی در نصب تجهیزات و استفاده از لوازم توصیه شده تولیدکنندگان شیلنگ فشار قوی
 7.  حتی الامکان محل عبور شیلنگ هیدرولیک از مجاورت سیستم های دوار و متحرک، قطعات داغ و کوره ها نباشد و بین 5 الی 8 درصد شلی برای شیلنگ در نظر گرفته شود چرا که سفت شدن بیش از حد شیلنگ سبب اعمال فشارهای زیادی در حین کار می شود.
 8. عوامل محیطی مخرب (مانند محیط هایی که در مجاورت مواد شیمیایی خورنده، محیط های اسیدی، حلال های مختلف، سیالات خورنده، آلودگی هوا، نور ماورای بنفش، اوزون و آب نمک و…) را شناسایی و تا جای امکان آنها را بر طرف کنیم.

به طور کل شیلنگ های صنعتی را می توان بر اساس نوع کاربرد و مصرف شان به صورت زیر دسته بندی نمود:

 • شیلنگ های هوا
 • شیلنگ های روغن
 • شیلنگ های مواد غذایی
 • شیلنگ های ضد سایش (سند بلاست)
 • شیلنگ های بتون
 • شیلنگ های اسید (شیلنگ ضد اسید)
 • شیلنگ های بنزین
 • شیلنگ های گاز

جهت مطالعه کلیه مطالب به وبسایت کسب و کارمراجعه نمایید.

خدمات پرس شیلنگ در اصفهان

یکی از شیوه های مونتاژ شیلنگ که ایمن ترین، سریع ترین و رایج ترین است.

نکات مهم پیش از پرس کردن

 • برش عمودی شیلنگ
 • تمیز بودن لقمه های پرس
 • علامت گذاری طول جا زدن اتصال بر روی شیلنگ
 • تنظیم زوایای اتصالات

برای شروع پرس شیلنگ هیدرولیک باید طول جا زدن اتصال بر روی شیلنگ علامت گذاری شود برای بدست آوردن میزان طول جا زدن اتصال می توان از از جداول مربوطه استفاده کرد. بعد از علامت گذاری اتصال را بر روی شیلنگ اتصال را جایگذاری می کنیم. برای سهولت کار جا زدن اتصال می توان از روغن هم استفاده کنیم.

پرس کردن

بعد از جایگذاری اتصال زمان پرس سر شیلنگی میباشد که میزان پرس به نوع اتصال و شیلنگ بستگی دارد و با هم متفاوت هستند .

توجه: اگر در هنگام پرس شیلنگ به حداقل و حداکثر قطر بعد از پرس توجه نکنیم احتمال نشتی و ترکیدگی شیلنگ بالا می رود. پس توجه به میزان قطر بعد از پرس می تواند از خرابی و ترکیدن شیلنگ جلوگیری کند و خسارات احتمالی را کاهش دهد.

اتصالات زاویه دار

تنظیم کردن زوایای اتصالات سر شیلنگی یکی از کارهای است که باید پیش از پرس به آن توجه کنیم. به عنوان مثال اگر هر دو طرف شیلنگ دارای اتصالات زانویی باشد باید زاویه دو اتصال نسبت به هم مشخص گردد. برای این کار کافی است اتصال انتهایی را به سمت پایین گرفته و سپس زاویه اتصال جلویی را در جهت ساعتگرد تنظیم کنیم.

 


هیدرو شیلنگ در اصفهان ، قیمت هیدرو شیلنگ در اصفهان ، خرید شیلنگ فشار قوی در اصفهان ، قیمت شیلنگ خرطومی در اصفهان ، آدرس هیدروشیلنگ در اصفهان ، قیمت شیلنگ کارواش در اصفهان ، تولید هیدروشیلنگ ، فروش شیلنگ خرطومی در اصفهان ، خرید شیلنگ کارواش در اصفهان ، شماره هیدروشیلنگ در اصفهان ، خرید شیلنگ صنعتی لاستیکی در اصفهان ، فروش شیلنگ پمپ بنزین در اصفهان ، قیمت شیلنگ هیدرولیک ، خرید شیلنگ پمپ بنزین ، فروش شیلنگ اتصالات در اصفهان ، فروش شیلنگ ماشین آلات صنعتی ، قیمت شیلنگ پمپ بنزین ، تولید شیلنگ صنعتی ، قیمت شیلنگ کارواش در اصفهان ، فروش شیلنگ هیدرولیک ، اتصالات، اتصالات هیدرولیک ، پخش شیلنگ ، شیلنگ ، تولید شیلنگ فشار قوی ، شیلنگ فشار قوی هیدرولیک , خدمات پرس شیلنگ در اصفهان , خدمات پرس شیلنگ اصفهان , هیدروشیلنگ 786 , تولیدی شلنگ فشار قوی ، 

دیدگاه خود را بیان کنید

نقد و بررسی‌ها

 1. سیدرضا

  داداش حرف نداری.دمت گرم.عالی بود

 2. علی ابراهیمی

  خیلی عالی بودند مهندس جان.دستت درد نکنه.هم کیفیت خوبی داشتند. هم قیمتها مناسب بودند.

 3. منصور زارع

  عالی و ۲۰ هستن

 4. مهندس هاشمی دهنوی

  در یک کلام حرفه ای ، منصف و سریع و با حسن خلق بی‌نظیر

 5. مهندس رحیمی فولاد

  سلام واقعا کارشون حرفه ای و سریع انجام می‌دهند . خدا برکت

 6. مهندس یزدانی

  سلام کیفیت کارشان عالی و قیمت ها منصفانه خدا برکتشان دهد

 7. حسین ماهرانی

  خدا قوت عالی کار شما ???????

 8. احمد جلیلی

  قیمت ها بسیار مناسب بودن شما بهترینید

 9. رضا سامانی

  از خدماتتون واقعا رضایت داشتم ممنونم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *