معرفی حجره

کارگاه انگشتر سازی شهرام

کارگاه انگشتر سازی شهرام در اصفهان طراحی و ساخت انواع جواهرات دست ساز، طلا و نقره با بهترین کیفیت و با عیار استاندارد, مدیریت کارگاه استاد فتوحی با سالها تجربه در زمینه ساخت انواع جواهرات طلا و نقره در طرح های مختلف , مشاور بسیار عالی شما خواهند بود تا انگشتری که برازنده انگشت شما باشد را انتخاب نمایید.

 مورد تایید اتحادیه صنف طلا و جواهرات 

طراحی و سفارش بنا به سلیقه شما عزیزان و با قیمت مناسب

ارسال به سراسر کشور

تماس: 09134120034

اینستاگرام:  shahab_fotouhi@

واتساپ: 09134120034

برای مشاهده تصاویر بیشتر به اینستاگرام مراجعه نمایید.

آدرس: اصفهان, بلوار کشاورز، بلوار شفق،کوی شقایق، کوی بنفشه، جنب مجتمع مسکونی میخک

به مدیریت : استاد شهاب فتوحی

لطفا هنگام تماس بگویید که شما را در حجره جو دیده ایم


کارگاه انگشتر سازی در اصفهان

کارگاه انگشتر سازی شهرام در اصفهان

کارگاه ساخت طلا و نقره استاد فتوحی

کارگاه انگشتر سازی شهرام در اصفهان ساخت انگشتر و رکاب نقره مردانه و زنانه دست ساز , انگشترها در میان سایر زیورآلات اهمیت بیشتری دارند. قبل از اینکه تصمیم بگیرید هر انگشتری دستتان کنید، بهتر است با یک متخصص درمورد نوع جواهری که می خواهید دست کنید صحبت کنید.

این انگشتر، چه یک انگشتر الماس یا انگشتر نامزدی یا عروسی یا هر انگشتر دیگری باشد، نمی توان زیبایی آنها را بعنوان زیورآلاتی شیک نادیده گرفت.

کارگاه انگشتر سازی شهرام در اصفهان

قلمزنی اصیل اصفهان‌

انگشتر فیروزه نیشابوری عجمی بنا به سفارش مشتری و سلیقه شما عزیزان

ارائه قلمزنی فاخر و نفیس اصفهان

عقیق یمن در تمامه رنگ‌ها ( قرمز، سبز، پرتقالی، حلیبی، شفت العبد، کبود ، جزع)

حدیده صینیه سماقی یاقوت سرخ،کبود، زرد عقیقه شجره طبیعی زمرد و انواع سنگهای معدنی

کارگاه انگشتر سازی شهرام در اصفهان

خواص سنگ فیروزه نیشابور

سفارش انگشتر فیروزه نیشابور در اصفهان

سنگ فیروزه یکی از محبوب ترین سنگ های قدیمی است که در تقویت چشم، بهبود بیماری های روحی و اصلاح گردش خون مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد، خواص درمانی و معنوی، نحوه نگهداری و شناسایی این سنگ محبوب مورد توجه افراد است. سنگ فیروزه نیشابور.

کارگاه انگشتر سازی شهرام در اصفهان

انگشتر حدید دعای هفت جلاله مستطیل

سنگ هماتیت که در روایات تعبیر به حدید صینی شده است دارای خواص معنوی بسیاری میباشد.

 • حفظ جان از شرّ دشمنان و ایمنی از اذّیت و آزار مردم
 • آسان شدن کارها
 • برطرف شدن چشم زخم و اثر آن
 • آسان شدن وضع حمل زنان

کارگاه انگشتر سازی شهرام در اصفهان

سفارش ساخت گردنبند طلا دست ساز 

خواص سنگ عقیق یمن

انگشتر عقیق یمنی دارای روایات بسیاری است و یکی از انگشترهای توصیه شده امام صادق (ع) می‌باشد.

در این صفحه تنوع چشم‌گیری از انواع انگشتر عقیق یمنی زنانه و مردانه ارائه گردیده است که امکان خرید انگشتر عقیق را به سادگی فراهم نموده‌است.

تمامی انواع انگشتر عقیق یمنی مردانه و زنانه با سنگ یمنی کاملا اصلی بوده و از بهترین کیفیت ساخت برخوردار است. برخی از خواص انگشتر عقیق یمن: دارای بیشترین روایات در میان سنگ‌ها، انگشتر توصیه شده امام صادق (ع)، برطرف شدن فقر، دفع دشمنان و بلایا، عاقبت به خیری، برآورده شدن حاجت، ایمنی در سفر و…

 

مفهوم انگشت های مختلف برای انداختن انگشتر

انگشت شست :

نشان دهنده قدرت اراده در فرد است. این انگشت با خودِ درونی فرد درارتباط است. وقتی به شما گفته می شود که در انگشت شستتان انگشتری بیندازید، به دقت مراقب تغییراتی که در زندگیتان اتفاق می افتد باشید. این انگشتر قدرت اراده شما را تقویت خواهد کرد.

انگشت اشاره :

 • نشان دهنده قدرت، رهبری و جاه طلبی است. این انگشت نشان دهنده یک نوع قدرت خاص است. این مسئله به خصوص در قدیم الایام وقتی پادشاهان قدرتمند در انگشت اشاره خود انگشتر می انداختند بیشتر نمود دارد. در اسلام انداختن انگشتر در این انگشت عملی نادرست شمرده میشود چرا که قوم گنهکار لوط انگشتر را در این انگشت استفاده میکردند و یکی از مهمترین نماد ایشان همین بوده است.

انگشت وسط :

 • نشان دهنده فردیت و هویت فرد است. این انگشت که در وسط قرار گرفته است نشاندهنده یک زندگی متعادل و متوزان است. انداختن انگشتر در این انگشت به شما کمک می کند زندگی متعادل تری داشته باشید.

انگشت کوچک :

 • نشان دهنده همه چیز در روابط شماست. این انگشت نشان دهنده روابط ما بامحیط بیرون می باشد و دقیقاً مخالف شست است که به خودِ درونی ما اشاره دارد. این انگشت نشاندهنده رفتار ما با دیگران است. انداختن انگشتر در این انگشت به شما کمک می کند روابط خود را تقویت کنید، به خصوص درمورد ازدواج. به ارتقاء روابط کاری هم کمک می کند.

 

رکاب , رکابسازی انگشتر , انواع رکاب

رکاب‌ها خیلی مهم هستند. این جمله را جدی بگیرید. رکاب علاوه بر این‌ که وزن نگین را تحمل می‌کند، نشان‌دهنده سن و سال، شخصیت و حتی طرز فکر شماست.

البته همه این‌ها را می‌توان با کلمه ساده «سلیقه» جمع و جور کرد. آن چیزی که به نگین انتخابی شما سر و شکل می‌دهد همین رکاب است. این فقط فرض‌هایی است راجع به ارتباط رکاب و شخصیت آدم‌ها.

 • رکاب قلمبه سلمبه : بیشتر مال حاجی بازاری‌های مایه‌دار است. آن‌‌هایی که مویشان را توی آسیاب سفید نکرده‌اند. خیلی دور و بر این رکاب نروید، کمی برای سن و سالتان زود است.
 • رکاب مذهبی : چنین رکابی معرف این است که شما هم باسواد هستید، هم فهمیده و هم اهل دل. مطالعات مذهبی هم دارید و آگاهانه انگشتر دست می‌کنید.
 • رکاب فلسفی : انگار فقط به فلسفه وجودی رکاب اهمیت داده‌اید. فلزی ساده که وظیفه‌اش نگه داشتن نگین است.هم جوان‌پسندانه است و هم به قول معروف با کلاس است، دانشجویی و جمع و جور.

سفارش انگشتر نقره در اصفهان

رکاب زنانه :

 • این هم که از قیافه‌اش معلوم است زنانه است. انواع و اقسام مختلف دارد و کارکردش علاوه بر اعتقادات مذهبی، زیبایی و زینت هم هست.

رکاب باکلاس :

 • شما خیلی با حال‌اید. یک آدم امروزی که دلش می‌خواهد خاص‌ترین و عجیب‌ترین رکاب‌ها روی انگشتش بنشیند. در ضمن خیلی هم رسمی هستید.

ظریف و ساده :

 • این رکاب نشان می‌دهد که شما علاوه بر این‌که آدم ساده‌پسند و خوش سلیقه‌ای هستید به ظرافت و زیبایی هم اهمیت می‌دهید.

رکاب ژیگولی :

 • این رکاب‌ها هم بیشتر مال بچه‌های همان حاجی بازاری‌هاست که نشان‌دهنده مایه تیله جیب بابا و سطح کلاس خانواده است.

رکاب فقرا :

 • این یعنی شما روی بوریا و حصیر حاضرید بخوابید. قانع و ساده‌زیست؛ تیریپ زهد و تقوا.

هر انگشتر ، دو جزء دارد که ارزش آن انگشتر را تعیین می‌کند. در واقع قیمت هر انگشتر بستگی به این دارد که جنس هر جزء آن چیست و چقدر وقت و هزینه صرف شده تا به این شکل دربیاید. به هر حال انگشتر تشکیل شده‌است از یک نگین و حلقه آن.

تعریف رکاب :

 • به طور کلی حلقه انگشتر و اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، بخش مهمی از انگشتر که نگین، روی آن سوار می‌شود را رکاب می‌گویند .
 • معمولا رکاب‌ها از جنس نقره هستند. اما به دلیل این که اسید موجود در بدن بعضی‌ها و عرق کردنشان بیشتر از حد معمول است، بعد از مدتی رنگ نقره سیاه می‌شود.
 • برای همین، انگشتر سازها چند درصد پلاتینیوم و پالادیوم را با نقره ترکیب می‌کنند تا هم رنگش عوض نشود و هم اسمش عوض شود و به‌ آن بگویند فدیوم.

عقیق چیست؟

معمولا مهمترین فاکتور در نامگزاری و طبقه بندی عقیقها رنگ عقیق میباشد و رنگ سنگهای عقیق بسته به اینکه نقش غالب در شبکه کریستالی به کدام عنصر دلالت دارد از سرخ تا زرد و خاکستری و….گسترده است.

 • عقیق نباتی سفید رنگ (White Agate) خالص ترین نوع عقیق قلمداد میشود و هرچه رنگ سفید و شفافیت این عقیق بالاتر باشد ، به همان میزان درجه خلوص بالاتر خواهد بود.
 • عقیق سرخ (Red agate) که کارنلین (Carnelian, Encyclopædia Britannica – Cornelian, Oxford English Dictionary – Corneolus) نیز نامیده میشود محبوبترین نوع در میان عقیقهاست و این محبوبیت به سادگی در مهرهای استوانه ای دوره آشوریان و همچنین زیورالات باستانی به جا مانده از فراعنه مصر در موزه والترز (Walters Art Museum) مشخص است. این وجه تسمیه شامل عقیقهای با طیف رنگ زرد مایل به سرخ تا سرخ مایل به قهوه ای شناخته میشود.
 • واژه کارنلین از نام کرنل (kornel) که نام نوعی گیلاس در زبان لاتین گرفته شده است که در آن بنابر تشابه ،رنگ این میوه از قرمز گوشتی تا قهوه ای مایل به قرمز دیده میشود.حتی در میان یمنیها و اعراب علاقمند عقیق این رنگ گیلاسی تحت عنوان العقیق الکرزی معروف و محبوب میباشد.
 • گوهرشناسان عنصر غالب و علت سرخی عقیق را اکسید آهن سه ظرفیتی ابراز میکنند. بر اساس تجربیات هنرمندان حکاک گویا سختی این نوع عقیق نسبت به سایر انواع دیگر عقیق مختصری کمتر بوده و به علت نرمی و جلاپذیری خوب مناسب حکاکی و ساخت مهر میباشد.

عقیق سیاه

که اونیکس و یا انیکس (Onyx) نامیده میشود، معمولا دارای ساختاری به صورت لایه لایه بوده و در برخی مواقع لایه های سیاه و سفید به طور موازی در مجاورت هم قرار میگیرد که به این حالت نام دو پوست اطلاق میشود.کلمه اونیکس ریشه یونانی دارد که به معنای ناخن انگشت میباشد.

دو لایه بودن و دو پوست بودن اونیکس دستمایه حکاکی های زیبا بوده و معمولا در این زمینه کاربرد زیادی دارد.معمولا سوره ناس و آیات و عباراتی که میتواند کیفیت روحانی ویژه ایجاد کند و یا حالت محافظت نیاز باشد ،کار روی عقیق سیاه انجام می پذیرد.

پذیرش سفارشات بنا به سلیقه مشتری

تماس: 09134120034

سوالات متداول:

بهترین جواهر سازی در اصفهان کجاست؟

کارگاه انگشتر سازی شهرام در اصفهان طراحی و ساخت انواع جواهرات دست ساز، طلا و نقره با بهترین کیفیت و با عیار استاندارد, آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی می باشد.

ساختار عقیق سیاه چگونه است؟

دارای ساختاری به صورت لایه لایه بوده و در برخی مواقع لایه های سیاه و سفید به طور موازی در مجاورت هم قرار میگیرد که به این حالت نام دو پوست اطلاق میشود.


انگشتر مردانه در اصفهان، انگشتر نقره در اصفهان، انگشتر فیروزه در اصفهان، فیروز نیشابوری در اصفهان، فیروزه عجمی در اصفهان، انگشتر خاص در اصفهان، انگشتر فاخر در اصفهان، انگشتر قلمزنی در اصفهان, رکاب سازی انگشتر اصفهان, انگشتر فیروزه نیشابور, حدیده صینیه سماقی, انگشتر فاخر, انگشتر فیروزه, انگشتر فیروزه نیشابور, انگشترسازی شهرام, حدیده صینیه سماقی, ساخت انگشتر نقره در اصفهان, عقیق یمنی, فروش عقیق یمن, فیروزه عجمی, فیروزه نیشابور, فروش انگشتر عقیق در اصفهان, انگشتر فیروزه اصفهان, انگشتر فیروزه نیشابوری عجمی, انگشتر سازی در اصفهان , کارگاه انگشتر سازی , فروش عقیق یمن , کارگاه انگشتر سازی اصفهان , انگشترسازی اصفهان , ساخت انگشتر عقیق, بهترین نقره فروشی اصفهان, ساخت انگشتر نقره مردانه, انواع رکاب انگشتر, لوازم انگشتر سازی, فروش قلم حکاکی در اصفهان, رکاب سازی, انگشتر نقره فروشی اصفهان, ساخت انگشتر فیروزه, انگشتر مردانه اصفهان, انگشتر رکاب کشاورز, قیمت انگشتر رکاب کشاورز, سفارش ساخت رکاب انگشتر, ساخت رکاب انگشتر, نقره فروشی بازار قیصریه اصفهان, قیمت انگشتر کشاورز, انگشتر کشاورز, انگشتر فروشی, هنر انگشتر سازی, معروف ترین سازنده رکاب انگشتر, انگشتر سازی نقره, سفارش ساخت رکاب انگشتر طلا, بهترین رکاب ساز انگشتر ایران, آموزش ساخت انگشتر نقره در اصفهان, انگشتر فروشی اصفهان, کارگاه انگشتر سازی, رکاب سازی انگشتر اصفهان, انگشتر نقره اصفهان, بازار انگشتر اصفهان, 

دیدگاه خود را بیان کنید

نقد و بررسی‌ها

 1. علی

  مطالبتون درباره استفاده انگشتر برای هر کدوم از انگشتها جالب هست

 2. زیبا

  خیلی کاراتون خوشگل و با کیفیته

 3. Aysan

  بسیار زیبا

 4. نیلوفر

  خیلی قشنگن ?

 5. نیکنام

  زیبا و بی نقص?

 6. نیکنام

  زیبا و بی نقص?احسنت?

 7. احمد

  چ کارایی داره عالی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارش طراحی سایت

با تخفیف ویژه عیدانه

تخفیف عیدانه!
طراحی سایت با بهترین امکانات
سفارش طراحی سایت در گیلان
سفارش با موفقیت ثبت شد!

کارشناسان سامانه در اولین فرصت با شما تماس میگیرند!