آموزش چند روش تبلیغات موثر

تابه‌حال برای شما پیش‌آمده که یک کالا جدید و یا خدماتی که به‌تازگی به بازار آمده. از روی تبلیغات آن را برای اولین‌بار مشاهده کنید و انتخاب کنید؟ یا برای مثال اتفاق افتاده که تبلیغات یک نوع خوراکی، یک فعالیت جدید یا… آنقدر شما را به خودش جذب کند که برای تهیه آن اقدام کنید؟ شاید بتوان گفت یکی از بهترین راههایی که میتوانید از طریق آن مخاطب را به خودتان جذب کنید، تبلیغات است.

ادامه…

تبلیغات در دنیای مارکتینگ آنقدر اهمیت دارد که شرکتها و صاحبان کسب و کارها، زمان زیادی را به آن اختصاص میدهند. و بودجه جداگانهای برایش در نظر میگیرند. اما باید بدانید که تبلیغات از روش های گوناگون و با راه های خاصی انجام میگردد. که هر فردی در فعالیت مارکتینگ خود باید آن را بداند. اگر دوست دارید درباره روش های تبلیغات موثر و انواع آن بیشتر بدانید، در ادامه مطلب با حجره جو همراه باشید:

تبلیغات چیست؟

بهتر است پیش از آن که درباره روشهای تبلیغات موثر صحبت کنیم، کمی به تبلیغات و معنای آن بپردازیم. در واقع انجام هر نوع فعالیتی که برای برقراری ارتباط با مخاطبان صورت میگیرد تبلیغ میگویند و هدف از آن جذب مشتری و خریدار برای کالا و خدمات است. تبلیغات یکی از روش های مهم و موثر است که میتوان از طریق آن به معرفی یک کالا یا خدمات پرداخت.

ادامه…

تبلیغات در مارکتینگ، به شرکتها و مدیران کسب و کار این امکان را میدهد، که به آسودگی، ویژگیها و کاربرد های کالاهایشان را به دیگران معرفی کنند. از این طریق قادرند که مخاطبان را به خودشان جذب کنند و در نهایت محصولشان را به آن ها بفروشند. به عبارتی دیگر زمانی که شما به تبلیغ کالا و خدماتتان مشغول میشوید، در حال ایجاد میدان مناسب برای معرفی و فروش محصولات خود هستید. از این طریق مخاطب را به فعالیت و تهیه آن ترغیب خواهید کرد. و به رقابت با دیگر شرکتها مشغول میشوید و مارکتینگ شما به خوبی انجام میشود.

  • برای اطلاع از روش های قیمت گذاری محصول و کسب اعتماد از مشتری، توصیه میشود وبلاگ قیمت گذاری کالا را مطالعه نمایید.

چطور تبلیغاتی موثر منتشر کنیم؟

برای آن که بدانید روش های تبلیغات موثر چه چیزهایی هستند و چطور میتوان آنها را انجام داد، به موارد زیر توجه کنید:

تبلیغات از طریق شبکه های اجتماعی

یکی از مهمترین روش های تبلیغات موثر که میتوان از طریق آن به خوبی کالا و خدمات مورد نظر را معرفی کردو به فروش رساند، استفاده از شبکه های اجتماعی است. شبکه های اجتماعی، خصوصا در چند سال اخیر، به سطحی از پیشرفت و گستردگی در جهان رسیده‌اند، که به یک کانال ارتباطی مهم تبدیل شده‌اند. این روزها هر کسب و کاری یک پیج جداگانه در اینستاگرام یا فیسبوک و یا کانال خاصی در تلگرام و دیگر شبکه ها دارد که از این طریق به مخاطبان رویداد ها را اطلاع میدهند و با کاربران ارتباط برقرار میکنند. مهمترین بستر برای تبلیغات شبکه های اجتماعی به شمار میرود. چرا که حجم بسیار زیادی از افراد در این شبکه ها حضور فعال دارند. و میتوانند در مدت زمان کوتاهی به مخاطبان و مشتریان ثابت شما تبدیل شوند.

ادامه…

معمولا یک رسانه اجتماعی این امکان را به شما میدهد، که شناخت خوبی از موقعیت مخاطبان مانند سن، سلایق، موقعیت اجتماعی و علاقهمندی هایشان بدست بیاورید. در این شبکه ها میتوانید انواع تبلیغات متنی و تصویری را در کنار هم ارائه دهید. قسمت جذاب تبلیغات در شبکه های اجتماعی، امکان ارتباط مستقیم و گفتوگو با مشتریان است. مخاطبان شما میتوانند درباره محصولی که تبلیغ کردهاید نظر بدهند و از تجربه های استفاده از آن حرف بزنند. این ارتباط مستقیم راه تبلیغات موثر را برای شما هموار میکند. و شما را در ازای پرداخت هزینه اندکی، به موفقیت بزرگی در کسب و کارتان میرساند. پس فعالیت و تبلیغات را در شبکه های اجتماعی جدی بگیرید و برای انجام تبلیغی موثر، توصیه میشود حتما در آن ها فعالیت کنید.

تبلیغات چیست؟

بازاریابی محتوایی یا کانتنت مارکتینگ

از راههایی دیگری که میتوان از آن برای روش های تبلیغات موثر انجام داد، بازاریابی محتوایی است. این روش جذاب و مهم و موثر میتواند، شما را برای تبلیغ محصول و خدماتتان کمک و یاری کند. تبلیغ از راه بازاریابی محتوا یک روش عالی برای معرفی غیرمستقیم محصولات و خدمات شما به کاربران است. از راه کانتنت مارکتینگ میتوانید ارتباط متنی خوبی با کاربر خود برقرار کنید. و این کار به جلب اعتماد او منجر میشود.

ادامه…

زمانی که مخاطب، تبلیغات شما را از راه اطلاعات و متن دریافت میکند، برند شما را به خوبی به خاطر میسپارد و ارتباط موثری برای انتخاب شما شکل خواهد گرفت. بازاریابی محتوا در هر بار تولید و ارائه به کربران، اطلاعات خوبی از کالای تبلیغ شده را به آنان میدهد. این کار باعث میشود کاربر، این اطلاعات را جالب و کاربردی بدانند و به سرعت آن را به اشتراک بگذارد. این کار به تبلیغات غیر مستقیم شرکتها و صاحبان کسبوکار ها کمک میکند، تا طیف وسیعی از مخاطبان را به خودشان جذب کنند. بازاریابی محتوایی اگر به درستی انجام شود، شما را در میدان رقابت تبلیغاتی به پیروزی خواهد رساند.

ایمیل مارکتینگ

از راه های بسیار خوبی که میتوانید برای تبلیغات موثر به کار بگیرید، ایمیل مارکتینگ است. این روش یکی از ابزارهای مهم و مفید در دیجیتال مارکتینگ است. که شما را برای انجام یک تبلیغ‌مناسب آماده‌سازی میکند. در تبلیغات ایمیلی، شما یک پیام تبلیغاتی مشخص را برای تعداد زیادی از افراد و شرکتها ارسال میکنید. هدف از این کار، نه تنها ارسال یک پیام تبلیغی، بلکه برقراری ارتباط درست و موثر با مخاطبتان برای انتخاب شدن از سوی اوست.

اینفلوئنسر مارکتینگ

این روش در سالهای اخیر تاثیر قابل توجهای در تبلیغ محصولات داشته است، که یکی از روش های تبلیغات موثر در مارکتینگ است. از این راه میتوانید کالا یا خدمات خود را به وسیله یک فرد اثرگذار در جامعه تبلیغ کنید. از آنجایی که اینفلوئنسرها افرادی تاثیرگذار و معروف در جامعه هستند و عده بسیار زیادی آنان را دنبال میکنند، میتوان گفت که کالای شما را به دست افراد زیادی میرسانند. زمانی که کالای شما از طرف یک اینفلوئنسر تبلیغ میشود، اعتماد مخاطب را با خودش همراه میکند. و در نهایت به خرید و تهیه کالا و خدمات از سوی او منجر خواهد شد. پس اینفلوئنسر مارکتینگ را در جریان تبلیغات خود به طور جدی دنبال کنید تا به نتیجه مورد نظر برسید.

ویدیو و تیزر تبلیغاتی

ساخت ویدیو و تیزر های تبلیغاتی که در سامانه حجره جو هم انجام میشود و آنقدر موثر و جذاب است که با هر بار تولید آن، هم کاربران زیادی را جذب میکند و عده زیادی را مطلع از محصولات برند شما میکند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید کاربران اینترنت، علاوهبر جست و جو در گوگل به مقدار بسیار زیادی تماشای ویدیو از یک شرکت برای آشنایی با محصولات آن برند انجام میدهند. ساخت و انتشار این نوع ویدیو های مرتبط با محصول و خدمات شما در کانالهای ارتباطی تصویری، مانند یوتیوب و یا اینستاگرام و… میتواند راه مهمی برای تاثیرگذار بودن تبلیغات باشد. جلوههای بصری مانند فیلم و عکس، خصوصا برای مخاطبانی که شاید از خواندن متن فراری هستند، هر شخصی را به سمت خودش جذب میکند.

تبلیغات چاپی

تبلیغات چاپی اگر چه از نظر برخی از افراد قدیمی شده است، اما همچنان بعضی ها با این روش تبلیغات را ادامه میدهند. ساخت بروشورها و بیلبوردهای سطح شهر، کمک بزرگی به تبلیغات موثر میکند. برای مثال دیدن مداوم بیلبورد، در طول رفت و آمد و برخورد با ب، باعث میشود که برندها در ذهن مخاطبان جای خودشان را پیدا کنند و ثبت شوند. اما به دلیل مبلغ بالا به هیچ عنوان توصیه نمی شود. ولی برای شرکت و کارخانه های بسیار وسیع در سطح کل کشور به دلیل مبلغ بالای درآمد، میتوانند از این روش هم استفاده کنند.

نکات مهم برای تاثیرگذار بودن تبلیغات

اگر می‌خواهید روش های تبلیغات موثر را درست به کار ببرید و در کمپین تبلیغاتی خود به موفقیت برسید، باید چند نکته ساده، اما در عین حال مهم را رعایت کنید:

شناخت مخاطب

فراموش نکنید اولین قدم برای رسیدن به موفقیت در تبلیغات کسب‌وکار، مخاطب شناسی است. زمانی که شما دید کاملی از مخاطبان خود دارید، می‌توانید برنامه‌ریزی‌های تبلیغاتی خودتان را بر اساس سن آن‌ها، علایق، سلیقه‌ها و دیگر موارد مربوط به آن‌ها شکل دهید.

استفاده از رسانه‌های مختلف

خودتان را محدود به یک رسانه اجتماعی نکنید. انتخاب و استفاده از شبکه های اجتماعی مختلف و ایجاد تنوع در آن‌ها، باعث می‌شود از چند مسیر، با مخاطب خود ارتباط خوبی برقرار کنید. همچنین این کار طیف وسیعی از مخاطبان را برایتان به وجود خواهد آورد و تبلیغ شما به دست عده بیشتری می‌رسد.

استفاده از زمان و مکان مناسب

گاهی اوقات پیش می‌آید که یک تبلیغ به درستی و زیبایی و با رعایت همه نکات انجام گرفته است. اما نامناسب بودن و بی‌توجهی به مکان و زمان پخش آن، باعث می‌شود آنطور که شایسته است دیده نشود. بنابراین ابتدا مخاطبان هدف خودتان را بشناسید. علاقه‌مندی آن‌ها را نسبت به برنامه‌های… بشناسید. همچنین توجه به بهترین زمان و مکانی که مخاطبان به سراغ پلتفرم ها می‌روند، می‌تواند شما را به موفقیت در تبلیغات موثر نزدیک کند.

امیدواریم مطالب فوق برای شما دوستان و همراهان حجره جو مفید بوده باشد.

جهت ثبت نام و دریافت حجره اینترنتی مجموعه کسب و کار خودتون و استفاده از خدمات ویژه مشترکین سامانه، تماس بگیرید و یا از طریق ثبت حجره در صفحه اول سامانه اقدام نمایید.

و یا جهت دریافت مشاوره رایگان، شماره تماس خود را به واتساپ سامانه ارسال نمایید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارش طراحی سایت

با تخفیف ویژه عیدانه

تخفیف عیدانه!
طراحی سایت با بهترین امکانات
سفارش طراحی سایت در گیلان
سفارش با موفقیت ثبت شد!

کارشناسان سامانه در اولین فرصت با شما تماس میگیرند!