سئو کلاه سیاه

اصطلاح سئو کلاه سیاه برای معرفی تکنیک هایی استفاده میشود که هدف آنها فریب ربات های گوگل و کسب جایگاه در سریع ترین زمان ممکن است. بسیاری از این تکنیک ها در گذشته تاثیر و نقش مهمی در کسب جایگاه یک سایت داشته اند. ما در این وبلاگ میخواهیم روش های جلوگیری از کسر رتبه را به شما آموزش دهیم. اما هدف ما در این بخش آموزش تکنیک های سئو کلاه سیاه به شما نیست!. بلکه قصد داریم با روش هایی که به ظاهر بر سئو سایت تاثیر مثبت دارند ولی در عمل موجب جریمه سایت شما میشوند آشنا شوید.

سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه چیست؟

در یک تعریف ساده میتوان گفت سئو کلاه سیاه مجموعه ای از تکنیک ها برای کسب جایگاه سریع در نتایج جستجو است که با استانداردها و الگوریتم های پیشنهادی گوگل در تضاد است. به بیان ساده تر تکنیک های کلاه سیاه روش هایی برای فریب موتور جستجو هستند. تا جایگاه بهتری برای سایت ما در نظر بگیرند. برخلاف تصور عموم، تکنیک های کلاه سیاه تنها مختص لینک سازی خارجی نیستند. بلکه حتی در آموزش تولید محتوا، لینک سازی داخلی و سئو تکنیکال نیز روش های کلاه سیاه متعددی وجود دارند. بسیاری از فعالیت های رایج در مدیریت یک سایت پتانسیل تبدیل شدن به یک روش کلاه سیاه را دارند. و با توجه به دانش پایین ما در مورد الگوریتم های گوگل نمیتوان مرز مشخصی میان سئو کلاه سفید و سیاه در نظر گرفت.

سئو کلاه سیاه

حالا که این دست از روش سئو کلاه سیاه اینقدر از طرف گوگل محکوم میشوند، اصلاً چه دلیلی دارد که نوشته شوند و به کاربران آموزش داده شوند؟

برای مثال نزدیک عید است و فروشگاهی بزرگ لوازمی مانند… برای سفره هفت سین میفروشد. این فروشگاه میخواهد وب سایتی راه اندازی کند. و با استفاده از روش سئو کلاه سیاه این وب سایت را به لینک یک گوگل یعنی اولین وب سایت در نتایج جستجو برساند.‌ و از آن طرف گوگل در اولین ماه بهار بروزرسانی میدهد. با توجه به این که در هر زمان که گوگل بروزرسانی میدهد، رتبه های سایت هایی که از سئو کلاه سفید استفاده میکنند بهتر. و سایت های که از سئو کلاه سیاه استفاده میکنند بسیار بالا میرود. و وب سایت این فروشگاه در اولین ماه بهار، یعنی بعد از عید نوروز، بلاک میشود.

ادامه..

اما تمامی خرید های عید نوروز قبل از عید انجام میشود. و لوازم این فروشگاه در وب سایت به بهترین شکل به فروش می‌رود. و بعد از این سود عظیم، وقتی گوگل بروزرسانی شود، این سایت توسط ربات های گوگل بلاک میشود. در این موقعیت سئو کلاه سیاه خوب است. چون که فروشگاه سود خود را برد. اما برای سایت هایی که میخواهند به صورت مداوم کار کنند، این روش پیشنهاد نمی شود!

 

مقالات آموزشی در حوزه سئو

معمولا مقالات آموزش سئو را متخصصین این حوزه یا حداقل کسانی که در این زمینه فعال هستند نوشته میشود. این افراد معمولا آنالیزهای دقیقی در مورد میزان جستجوی کلمات انجام میدهند و هر مقاله ای که نگارش میکنند با هدف کسب جایگاه در عبارات مشخصی خواهد بود. شاید بتوان گفت مهمترین دلیل وجود این دست مقالات، تقاضای بالا و تعداد جستجوهای مرتبط با آن است. افراد زیادی به دنبال یادگیری تکنیک های سئو کلاه سیاه هستند و این فرصت مناسبی برای جذب بازدیدکننده خواهد بود. از طرفی، شما وقتی در مورد تکنیک های ممنوعه گوگل شناخت پیدا میکنید، میتوایند با آگاهی بهتری روش های درست و اصولی را در سایت خود پیاده کنید چراکه میدانید چه روشی درست و چه روشی نادرست است.

 

محتوای کپی شده و تکراری

در خود موضوع این بحث که تازه و مفید صحبت زیاد شده است که همه افراد نیز می دانند که محتوا، سردسته سایت است. راحت ترین و ارزانترین روش برای افزایش رتبه وب سایت، تولید محتوای تازه و مفید است. چون که موتورهای جستجو به محتوای تازه و ناب اهمیت زیادی میدهند. استفاده از محتوای کپی شده را بدترین نوع سئو یا سئو کلاه سیاه می دانند. محتوای تکراری می تواند باعث جریمه سایتتان گردد. میتواند باعث کسر رتبه شود. میتواند باعث این شود که هویت و اعبتار شما را بین کاربرانتان خراب خواهد کرد.

 

حرف آخر

امیدواریم مطالب فوق برای شما دوستان و همراهان سامانه ثبت آگهی حجره جو مفید بوده باشد.

جهت ثبت نام و دریافت حجره اینترنتی مجموعه کسب و کار خودتون و استفاده از خدمات ویژه مشترکین سامانه، تماس بگیرید و یا از طریق ثبت حجره در صفحه اول سامانه اقدام نمایید.

و یا جهت دریافت مشاوره رایگان، شماره تماس خود را به واتساپ سامانه ارسال نمایید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

پیشنهاد میشود برای بهینه سازی وب سایتتان الگوریتم های گوگل را رعایت کنید! به همین دلیل شما میتوانید وبلاگ معرفی ۴ الگوریتم گوگل را مطالعه کنید.

مطالب مرتبط

نظرات و سوالات کاربران

  1. واقعا چه مثال خوبی در‌مورد مفید بودن سئو کلاه سیاه زدید. با سئو کلاه سیاه بعضیا چه کسب و کاری راه میندازن?

  2. من فکر می کردم میتونم کپی کنم از یک سایت بعد برم توی نوشته پیست کنم ?
    نمیدونستم موتورهای جستجو به محتوا تازه اهمیت میدن!
    مرسی از توضیحات خوبتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سفارش طراحی سایت

با تخفیف ویژه عیدانه

تخفیف عیدانه!
طراحی سایت با بهترین امکانات
سفارش طراحی سایت در گیلان
سفارش با موفقیت ثبت شد!

کارشناسان سامانه در اولین فرصت با شما تماس میگیرند!