مقایسه رنک مث و یوآست سئو | Rank Math بهتر است یا Yoast SEO؟

معرفی بهترین پلاگین سئو

کاربران عزیز و همراهان حجره جو، به یکی از مهمترین وبلاگ های طراحی سایت وردپرس خوش آمدید. شاید این روز ها در مقاله های آموزشی طراحی سایت، نام افزونه هایی برای سئو وردپرس مانند یوآست سئو (yoast seo) و رنک مث (rank math) و… را شنیده باشید. این ها پلاگین های سئو هستند که برای کمک به شما در بهینه سازی وب سایتتان برای موتور های جستجو استفاده میشوند.

فکر نکنید که برای مثال با نصب یکی از این پلاگین ها به صورت خودکار سئو وب سایت شما بیشتر و سایت بهینه تر میشود. خیر، اینطور نیست! این افزونه ها فقط برای کمک به شما در بهینه سازی وب سایت ساخته شده‌اند. و به شما نکاتی را میگویند که باعث بهتر سئو شدن میشود.

نام دوره:

آموزش سئو با افزونه rank math

نام پلاگین سئو:

رنک مث

زمان مطالعه کامل:

45 دقیقه تا 1:30 ساعت

ویدیو و پادکست:

بله!

 

 

این خبر در کل سایت های وردپرس پیچیده که بین Yoast SEO و rank math کدام بهتر است؟ در این وبلاگ جذاب، میخواهیم یوآست سئو و رنک مث را با هم مقایسه کنیم و ما توضیحاتی در خصوص معرفی افزونه رنک مث هم برایتان دادیم. با ما همراه باشید تا بهترین پلاگین سئو را برای سایتتان انتخاب کنید.

 

آنچه شما در این وبلاگ خواهید خواند

 

بهترین کارشناس سئو

در پادکست زیر که درباره معرفی این وبلاگ و درباره موضوع سئو است، توضیحاتی کامل تر و واضح تر برایتان بیان کرده ایم.

 

 

rank math بهترین کارشناس سئو وردپرس برای سایت شما است و میتوانید از آن برای بهینه سازی و نمایش سایتتان در نتایج جستجو استفاده کنید.

 

مقایسه رنک مث و یوآست سئو

مقایسه افزونه رنک مث و یوآست سئو

 

آموزش سئو با افزونه رنک مث

این دو افزونه یعنی یوآست سئو و rank math به صورت رایگان و نسخه پرو یا نسخه پولی، در دسترس کاربران قرار گرفته است. ما در این قسمت میخواهیم کارایی هر دو نسخه را باهم مقایسه کنیم و قابلیت های rank math را به شما معرفی کنیم. کمی هم آموزش تنظیمات رنک مث را، برای راه‌اندازی و بهینه سازی بهتر به شما میدهیم.

افزونه رنک مث | بهترین پلاگین سئو وردپرس

تصویر افزونه در وردپرس

خب برای شروع باید بگوییم رنک مث رایگان تفاوت بسیاری با رنک مث پرو ندارد و ما به شما توصیه میکنیم هزینه‌ای برای خرید نسخه پولی آن پرداخت نکنید. زیرا با همان رنک مث رایگان هم میتوانید سایتتان را به خوبی سئو کنید و در سرچ گوگل از کاربران کلیک دریافت کنید.

گفته شده که رنک مث از امکانات بسیار خوبی برخوردار است که کاملا هم درست است. این پلاگین دارای User Interface یا UI بسیار خوبی است. همچنین افزونه Rank Math قابلیت SetupWizard را شامل می‌شود. که البته اکثر قالب‌ها و پلاگین های وردپرسی که نصب می‌کنید باید این قابلیت را داشته باشند.

اما بهتر است بگوییم افزونه یوآست سئو در نسخه رایگان امکانات و قابلیت های بسیار زیادی در اختیار شما نمی‌گذارد. و تفاوت بسیاری با نسخه پرو Yoast SEO دارد. پس توصیه ما به شما این است که اگر میخواهید از افزونه Yoast استفاده کنید، حتما باید نسخه پرو آن را خریداری کنید.

 

آموزش سئو مقاله با رنک مث

سئو پایه‌ای

 • کلمه کلیدی اصلی را حتما به عنوان سئو اضافه کنید. (بسیار تاثیر گذار است)
 • کلمه کلیدی اصلی را به توضیحات متا سئو خود اضافه کنید.
 • از کلمه کلیدی اصلی در URL استفاده کنید.
 • و یا مترادف انگلیسی آن را در URL محتوا بنویسید.
 • در ابتدای محتوای خود و یا 10٪ اول محتوا از کلمه کلیدی اصلی حتما استفاده کنید.
 • حتما در محتوا از کلمه کلیدی اصلی استفاده کنید. نه خیلی زیاد و نه خیلی کم.
 • طول محتوا بسیار مهم است. استفاده از حداقل 600 کلمه را در نظر داشته باشید.

 

اضافی

 • استفاده از کلمه کلیدی اصلی در تگ های هدینگ مانند H2 ،H3 ،H4 و… بسیار مهم است و در انتخاب آن دقت کنید.
 • تصویری را به محتوای خود اضافه کنید که کلمه کلیدی اصلی در خاصیت alt آن وجود داشته باشد.
 • چگالی کلمه کلیدی مهم است. شما چگالی 1% را در نظر بگیرید.
 • آدرس نشانی اینترنتی محتوا نباید خیلی زیاد و خیلی کم باشد.
 • به منابع خارجی لینک بدهید.
 • پیوندهای DoFollow را به منابع خارجی اضافه کنید.
 • حتما پیوندهای داخلی را در محتوای خود اضافه کنید.
 • باید یک کلمه کلیدی اصلی برای محتوایتان تنظیم کنید.
 • از Content AI برای بهینه‌سازی Post استفاده کنید.

 

خوانایی عنوان

 • از کلمه کلیدی اصلی در ابتدای عنوان سئو محتوای خود استفاده کنید.
 • عنوان سئو شما باید برای سئو بهتر عدد داشته باشد.

 

خوانایی محتوا

 • از Table of Contents plugin برای تجزیه متن خود استفاده کنید.
 • حداقل در نوشته شما یک پاراگراف هم نباید طولانی باشد. استفاده از پاراگراف‌های کوتاه پیشنهاد می شود.
 • شما در محتوای از رسانه‌های غنی مانند تصاویر یا ویدئو و پادکست استفاده کنید.

 

قابلیت تغییر مسیر یا ریدایرکت صفحات

رنک مث | قابلیت ریدایرکت صفحات

در هر دو نسخه رنک مث قابلیت تغییر مسیر صفحات سایتتان را به صورت کامل در اختیار دارید. اما در نسخه رایگان یوآست سئو چنین قابلیتی وجود ندارد. و باید برای استفاده از این قابلیت در یوآست سئو نسخه پولی آن را خریداری کنید.

رنک مث این قابلیت را هم به طور متفاوتی ارائه داده است. شما میتوانید ریدایرکت های خود را مشاهده کنید و آنها را دسته بندی کنید. که این کار باعث با نظم و ترتیب شدن تعداد و نحوه نمایش ریدایرکت ها میشود.

 

 

ابزار مانیتور 404 و بررسی سرعت صفحات

رنک مث | مانیتور 404

رنک مث | بررسی سرعت صفحات سایت

نسخه رایگان و پولی افزونه رنک مث یک بخش به نام مانیتور 404 دارد که بسیار بسیار کاربردی است. کاری که این بخش میکند این است که به محض مشاهده یک صفحه 404 توسط یک کاربر، سریعا به شما اطلاع میدهد و شما میتوانید مشکل را حل کنید. که اصلا این قابلیت در نسخه رایگان و پولی یوآست سئو وجود ندارد! که این یک ضعف برای افزونه Yoast محسوب میشود.

با استفاده از قابلیت Track Page Speed of Single Posts & Pages می‌توان سرعت صفحات وب‌سایت را بررسی کرد. مثلا در فلان تاریخ آنقدر ثانیه طول کشیده تا در موبایل یا در کامپیوتر، این صفحه لود شود. البته این آمارها بر اساس مرورگر کاربر نشان داده می‌شوند؛ نه بر اساس مواردی مثل Gtmetrix یا Google Page Speed Test به همین دلیل خیلی دقیق‌تر از آنها عمل می‌کند. در واقع این مورد میانگین زمان لود شدن یک صفحه را در اختیار ما می‌گذارد.

 

اتصال رنک مث به سرچ کنسول و آنالیتیکس + آنالیز سئو سایت

رنک مث | اتصال به گوگل سرچ کنسول

Rankmath به Google Search Console ما متصل می‌شود و برخی اطلاعات Google Search Console را به پنل وب‌سایت ما می‌آورد تا به ما در سئو بهتر کمک کند. همچنین گوگل آنالیتیکس را نیز وارد پنل وب‌سایت می‌کند و به ما این امکان را می‌دهد که از برخی امکانات گوگل آنالیتیکس در پنل خود استفاده کنیم.

افزونه رنک مث قابلیت اتصال به گوگل سرچ کنسول یا همان گوگل وبمستر تولز وجود دارد. شما از این طریق میتوانید در بخش ایندکس سریع، درخواست ایندکس هر کدام از صفحات سایتتان را بدهید. بدون اینکه به ابزار گوگل سرچ کنسول بروید. که این قابلیت هم در افزونه Yoast موجود نیست، در نسخه رایگان و هم در نسخه پولی.

رنک مث بخشی به نام آنالیز سئو در پیشخوان وردپرس سایت شما می‌آورد. کاربرد این بخش این است که سایت شما را به صورت کلی و کاملا حرفه ای آنالیز میکند. مشکلات و مسائل مهم سایت را به شما میگوید و نکات مثبت سایت را هم نمایش میدهد. که این بخش هم در افزونه یوآست سئو وجود ندارد.

 

با صفحه ساز المنتور و ویرایشگر گوتنبرگ سئو کنید!

رنک مث | قابلیت سئو با المنتور

حتما و 100% اگر از مدیران سایتی باشید که از افزونه یوآست سئو استفاده میکنید، این مشکل را دارید که وقتی یک صفحه وب با المنتور میسازید، دیگر به اطلاعات و بهینه سازی هایی که یوآست سئو انجام میدادید دسترسی ندارید و نمیتوانید محتوای خود را سئو کنید. رنک مث اولین افزونه سئو وردپرس است که با المنتور سازگار میشود. میتوانید از طریق المنتور تمام داده های سئو رنک مث را که در ویرایشگر وردپرس داشتید، در اختیار داشته باشید.

rank math اولین افزونه وردپرس است که این قابلیت جذاب را در اختیار کاربرانش قرار داده است. شاید برای شما این قابلیت خیلی به چشم نیاید! اما سئو با المنتور بسیار بسیار لذت بخش است.

این افزونه یعنی رنک مث یکپارچگی عمیقی با ویرایشگر بلوک جدید وردپرس، گوتنبرگ ارائه داده است. چه از ویرایشگر کلاسیک یا ویرایشگر بلوک استفاده کنید، این پلاگین سئو قدرتمند شما را تحت پوشش خودش قرار میدهد!

 

ساخت نقشه سایت

رنک مث | ایجاد نقشه سایت

نقشه سایت یکی نکات مهم در سئو و ایندکس شدن صفحات شما توسط رباط ها و خزنده های گوگل است. که هرکدام از این افزونه ها قابلیت ساخت نقشه سایت را برای شما فراهم کردند. تفاوت آنچنان زیادی بین آنها در ساخت نقشه سایت وجود ندارد و هردو با ساخت یک نقشه سایت به صورت عالی به سئو سایت شما کمک می‌کنند.

توانایی Ping Search Engines بسیار کاربردی است و به ما کمک می‌کند اگر صفحه جدیدی در وب‌سایت ما منتشر شد، به صورت خوردکار برای موتورهای جسجوگر ارسال شود. مثل گوگل، بینگ و یاهو یک پینگ و به آنها اعلام شود که در این سایت تغییراتی به وجود آمده است. لطفا بیا و این صفحه را Index کن. این قابلیت واقعا خوب است. Google, Bing, Alexa, Yandex & Pinterest Verification Tool به ما کمک می‌کنند تا خیلی راحت‌تر وب‌سایت خود را در Google Search Console و دیگر موتورهای جستجوگر تایید کنیم.

 

سئو تصاویر و ویدیو ها

هر دو افزونه امکانات جالبی را برای سئو تصاویر و ویدیو ها ارائه میدهند. اما از نظر ما افزونه رنک مث با اختلاف نه چندان زیادی از افزونه یوآست سئو امکانات بیشتری را ارائه میدهد.

قابلیت اضافه کردن خودکار عنوان، متن جایگزین، توضیحات و… به تصاویر در افزونه رنک مث وجود دارد. شما میتوانید در حالت ظاهری پیشرفته این افزونه در نسخه پرو و نسخه رایگان، از طریق بخش پیشخوان و کمی پایین تر با مشاهده ماژول ها توانایی آن را دارید که به صورت خودکار برای تصاویر و ویدیو های خود متن جایگزین، عنوان، توضیحات، توضیحات مختصر و… تعیین کنید.

پلاگین یوآست فاقد این قابلیت میباشد. و یکی دیگر از بهترین امکانات رنک مث در بخش رسانه ها این است که فیلتر های زیادی را به قسمت جستجوی تصاویر اضافه می‌کند. مانند تصاویر بدون عنوان، تصاویر بدون متن جایگزین و…

 

ساخت انواع اسکیما کد

رنک مث | ساخت انواع داده های ساختار یافته یا اسکیما کد

اسکیما کد ها انواع مختلفی دارند که به گوگل کمک می‌کنند که یک موتور جستجوی بسیار حرفه‌ای‌تر و هوشمندتری شود. شما در رنک مث با استفاده از Custom Schema Builder می‌توانید اسکیما بسازید. Schema Template نیز الگو های مختلفی است که شما در اختیار دارید. البته رنک مث کمی بحث اسکیما را شلوغ کرده است. اما واقعا نیاز ما را از نصب پلاگین‌های اسکیما در وردپرس بالا برده است.

شما میتوانید از بخش پیشخوان و ماژول های این افزونه، ماژول داده های ساختار یافته را فعال کنید. و با این کار در پیشخوان سایت شما یک بخش به نام الگو اسکیما در زیر بخش های افزونه رنک مث ایجاد میشود و شما میتوانید از آن بخش اسکیما های مورد نظر خود را انتخاب کنید و آن را ذخیره سازی کنید.

بعد از فعال سازی این ماژول، در باکس سئو هر صفحه ای که میان سایتتان ایجاد میکنید، با یک بخش به نام طرحواره یا schema روبرو میشوید. این کار از طرف رنک مث برای این که دسترسی سریع‌تری به ساخت اسکیما داشته باشید انجام شده است.

پیشنهاد ما این است که حتما این پلاگین را نصب کنید، ورودی گوگل بگیرید و از همین طریق فروش خود را بیشتر و بیشتر کنید. در مرحله بعد، نسخه اصلی را از وب‌سایت رنک مث خریداری کنید. رنک مث در ادامه نیز مدل‌های مختلف اسکیما را به ما نشان می‌دهد. از جمله حالت ویدئو، event های مختلف، افزودن Local Business، پرسش و پاسخی که پیش از نیز نام بردیم و دیگر مدل‌های اسکیما.

در افزونه یوآست سئو به تازگی این قابلیت در زمان ایجاد یک صفحه وب، به باکس آنالیز سئو اضافه شده است که میتوانید هر نوع اسکیما را برای نوشته یا برگه و… خود فعال کنید. اما نکته‌ای باعث ضعف ساخت اسکیما در افزونه یوآست است که این قابلیت به درستی کار نمیکند.

 

هوش مصنوعی محتوا

رنک مث | هوش مصنوعی محتوا

پلاگین سئو رنک مث، قابلیتی بسیار کاربردی و موثر بر سئو را در اختیار شما کاربران عزیز قرار داده است. که نامش هوش مصنوعی محتوا است. این قابلیت جذاب، محتوای شما را اسکن کرده و با کمک گرفتن از کلمه کلیدی اصلی محتوا به شما بهترین کلمات کلیدی از طریق گوگل، درصد سرچ کلمه کلیدی اصلی شما، تعداد محتوا های ساخته شده با آن و… را به شما نمایش میدهد. در ادامه به صورت کامل این قابلیت ها را توضیح میدهیم.

 1. ? در مرحله اول مهم ترین کاری که این قابلیت میکند این است که، درصد امکان نمایش محتوای شما در سرچ کلمه کلیدی اصلی‌تان در گوگل و… را به شما نمایش میدهد. این نمره را با نمره سئو محتوایتان اشتباه نگیرید. زیرا اگر توجه کنید این دو نمره باهم متفاوت هستند.
 2. ? کلمه کلیدی هایی که برای سئو و بهینه سازی بهتر، باید در محتوایتان به کار ببرید را به صورت کامل به شما نمایش میدهد و باید بدانید که تمامی کلمه کلیدی ها را از گوگل و با کمک ابزار های معروف گوگل بر میدارد.
 3. ? تگ های هدینگ تاثیر گذار بر سئو که با جمع بندی از تمام محتوا های آن کلمه کلیدی در گوگل بوده است را به شما نمایش میدهد و شما باید آن ها را در تگ هایی مانند h2 و h3 و در بعضی موارد در h1 قرار دهید.
 4. ? این هوش مصنوعی محتوا جذاب و دوست داشتنی رنک مث، قابلیت پیشنهاد عنوان سئو یا سئو تیتر را هم دارد. به شما بهترین کلمات مربوط به کلمه اصلی را، برای استفاده در عنوان سئو پیشنهاد میدهد.
 5. ?‍? دیگر نام توضیحات متا یا متا دیسکریپشن رو همه ما شنیدیم و بار ها درباره این موضوع صحبت کردیم. قابلیت 5 که این هوش مصنوعی دارد این است که کلمات و یا جملات کوتاه را که استفاده از آنها در توضیحات متا بر سئو تاثیر خوبی میگذارد را به شما نمایش میدهد.
 6. ? یکی دیگر از امکانات بسیار جالبش این است که به شما تعدادی لینک از سایت های دیگر نمایش میدهد که اگر در محتوایتان به آنها پیوند یا همان لینک بدهید بر سئو محتوای شما تاثیر خوبی میگذارد.
 7. ?️به شما تعداد مناسب استفاده از تصویر و ویدیو، تعداد مناسب استفاده از هر تگ هدینگ، تعداد مناسب واژه های محتوا بر اساس کلمه کلیدی اصلی، تعداد مناسب استفاده از لینک داخلی و خارجی بر اساس محتوا را هم نمایش میدهد.

شما در نسخه رایگان نمیتوانید بیشتر از 5 بار از این قابلیت جذاب استفاده کنید. جالب است بدانید در نسخه های پرو ایرانی رنک مث هم این قابلیت به استفاده از 5 بار محدود شده است. تنها در نسخه های پرو خارجی و اصلی رنک مث این قابلیت به صورت نامحدود وجود دارد.

برای خرید اعتبار هوش مصنوعی رنک مث میتوانید با مراجعه به سایت rankmath.com و بخش هوش مصنوعی این کار را انجام دهید. اما قبل از رفتن به این وب سایت، به شما باید بگویم که این سیستم بسیار گران و با ارزش میباشد.

 

امکان ویرایش فایل htaccess و robots.txt + بهبود RSS

همچنین افزونه rank math به شما امکان ویرایش فایل .htaccess، که مهم‌ترین فایل برای وب‌سرور های Apache و Litespeed است را می‌دهد. قابلیت ادیت فایل robots.txt که مربوط به موتورها جستجوگر است را نیز در اختیار ما می‌گذارد.

از دیگر قابلیت های Rank Math بهبود RSS یا همان فید خبرخوان است که آدرس آن برای هر وب‌سایت وردپرسی، /Feed آدرس وب‌سایت است. البته اخیرا خیلی کم استفاده می‌شود.

 

پیش‌نمایش دقیق و نحوه نمایش نمره سئو

رنک مث | قابلیت پیش نمایش محتوا در گوگل

رنک مث | مقایسه نحوه نمایش نمره سئو با یوآست

یکی از قابلیت های جذابی که در rank math وجود دارد این است که مثلاً در باکس آنالیز سئو نوشته ها و… پیش‌نمایشی کاملا واقعی و دقیق از نمایش مطلب در سرچ گوگل به شما ارائه میدهد. این قابلیت در افزونه یوآست سئو هم وجود دارد. یوآست فقط خود نوشته را در نتایج جستجوی گوگل نشان میدهد. ولی رنک مث باکس سرچ گوگل را هم نمایش میدهد و کلمه کلیدی اصلی صفحه را در آن باکس قرار میدهد و نوشته را در اولین نتیجه جستجو نمایش میدهد.

این بخش است که اجازه دیدن Preview در شبکه های اجتماعی را به ما می‌دهد. در برخی موارد Rank math یک قابلیت را به چندین مدل مختلف توضیح داده است. شاید کمی متفاوت باشند اما در نهایت کاربرد یکسانی دارند. مثلا Yoast می‌گوید شما قابلت مدیریت اطلاعات خود در شبکه های اجتماعی را دارید. رنک مث همین قابلیت را به ده حالت مختلف بیان می‌کند.

دقیقا مشابه اتفاقی که میان لینوکس و Mac OS می‌افتد. لینوکس با اینکه امکانات کامل‌تری دارد، خود را در چند جمله کوتاه معرفی ‌می‌کند. اما Mac OS خیلی مفصل و کامل خود را معرفی کرده است. و همین امر موجب فروش بیشتر اپل می‌شود. همین موارد نیز سبب می‌شود رنک مث یک رقیب جدی برای Yoast باشد.

نحوه نمایش نمره سئو در افزونه رنک مث بهتر و کامل تر است. چرا؟ زیرا یوآست سئو، سه نوع نمره دارد. قرمز، نارنجی و سبز است. که به ترتیب قرمز یعنی به بهینه سازی بسیار بیشتری نیاز دارد. نارنجی یعنی سئو عالی نیست، خوب است و به کمی بهینه سازی بیشتر نیاز دارد. سبز یعنی سئو صفحه وب شما بسیار عالی است.

اما پس چرا میگوییم رنک مث بهتر است؟ چون رنک مث به شما عدد سئو را نمایش میدهد. کارشناسان ما این موضوع را بررسی کردند. که سئو یک نوشته از نظر پلاگین یوآست، سبز بود. اما در همان سایت پلاگین یوآست را با رنک مث تعویض کردند. و سئو آن نوشته از نظر پلاگین رنک مث نمره 86 بود. و دلیلش این است که رنک مث به شما، نمره سئو را به صورت دقیق نمایش میدهد.

 

پاکسازی قسمت اضافی URL یا پایه دسته و مدیریت لینک های خارجی

شما در زمان نصب افزونه رنک مث، گزینه ای به نام حذف پایه دسته بندی مشاهده میکنید. کار این گزینه چیست؟ برای مثال شما یک وب سایت فروشگاه لوازم خانگی دارید. یخچال یکی از محصولات شما است که در زیر دسته لوازم آشپزخانه و دسته فروشگاه قرار دارد. به این شکل:

https://xample.com/فروشگاه/لوازم-آشپزخانه/یخچال/

افزونه rank math می‌آید قسمت زیر را حذف میکند که بسیار بسیار باعث سبک شدن لینک و آن صفحه وب سایت شما میشود. و دیگر اگر کسی بخواهد وارد لینک شما شود تنها با نوشتن کلمه یخچال در کنار آدرس سایت شما میتواند آن صفحه را مشاهده کند. که بسیار  بسیار باعث دسترسی سریع تر کاربران به سایتتان میشود.

https://xample.com/فروشگاه/لوازم-آشپزخانه/یخچال/

زمانی که شما یک نوشته جدید در سایت خود منتشر میکنید ممکن هست که بخواهید به سایت های خارجی لینک بدهید. بنابراین برای اینکه ربات های خزنده موتورهای جستجوگر نمره سئو سایت شما را با آن لینک مقایسه نکنند نمیتوان هر بار از بک لینک Dofollow استفاده کرد. گاهی اوقات نیاز است که لینک های خارجی به صورت Nofollow تنظیم شود.

در چنین مواردی یا باید به ویرایش لینک مراجعه نمایید و یک تک Rel=nofollow برای آن لینک تنظیم کنید. یا از یک افزونه برای مدیریت لینک های خارجی استفاده کنید.

افزونه rank math به صورت پیش فرض این ویژگی را در خود دارد. و شما میتوانید هم در تنظیمات این افزونه این قابلیت را فعال کنید و هم موقع ایجاد نوشته لینک های خارجی متن خود را مدیریت کنید.

اما باید بدانید که پلاگین Yoast Seo از این ویژگی هم برخوردار نیست.

 

اتصال رنک مث به ووکامرس و مناسب برای سئو محصولات

اتصال پلاگین رنک مث به ووکامرس باعث سئو بهتر و حرفه ای تر محصولات وب سایت شما میشود. همچنین باعث سئو بیشتر صفحه فروشگاه، وب سایت شما خواهد شد و این باعث نمایش صفحات محصولات کسب و کار شما در سرچ گوگل میشود. rank math با پلاگین های وردپرس زیادی سازگاری دارد و ترکیب رنک مث با این پلاگین ها باعث پیشرفت بسیار بسیار بالای وب سایت شما میشود.

به صورت عادی بعضی از امکانات این افزونه برای محصولات سایتتان وجود ندارد. اما میتوانید از طریق بخش پیشخوان افزونه،  ماژول همگام سازی با ووکامرس را فعال کنید تا تمامی امکانات برای محصولات سایتتان هم فراهم شود.

برای مثال در کمی بالا تر برایتان توضیح دادیم که میتوانید پایه دسته یا قسمت اضافی URL را با این افزونه پاکسازی کنید. شما میتوانید قسمت های اضافه لینک محصولاتتان را هم پاکسازی کنید. مانند پسوند SHOP و…

همانطور که گفته شد بعضی از این امکانات به صورت عادی برای محصولات سایتتان فعال نیستند. پس مطمئن باشید که با فعال سازی ماژول اتصال رنک مث به ووکامرس تمام این امکانات برای شما فراهم میشود.

 

تمرکز و تحلیل کلمات کلیدی و ویرایش محتوا

رنک مث | ویرایش عنوان سئو | پیوند یکتا | توضیحات متا

رنک مث | ابزار مقایسه کلمات کلیدی از گوگل

کلمات کلیدی مانند خونی هستند که در بدن پست شما جریان دارد. استفاده از کلمات کلیدی صحیح در مکان های مناسب اساس سئوی درون صفحه را تشکیل می دهد. افزونه سئو رنک مث پست های شما را تجزیه و تحلیل می کند و فرصت های کلمات کلیدی را شناسایی می کند که میتوانید برای دریافت بالاترین ترافیک آنها را به حداکثر برسانید.

این قابلیت بسیار بسیار مهم یعنی ویرایش عنوان سئو، ویرایش پیوند یکتا یا نامک و ویرایش توضیحات متا، هم در rank math و هم در Yoast SEO به شکل های مختلف وجود دارد.

در افزونه رنک مث و در یوآست کمی متفاوت تر است. همانطور که میدانید توضیحات متا همان توضیحاتی است که در زمان نمایش صفحه ای از وب سایت شما زیر عنوان سئو نمایش داده میشود.

عنوان سئو همان عنوانی است که در نتایج جستجو نمایش داده میشود، که میتواند با عنوان اصلی صفحه شما متفاوت باشد.

پیوند یکتا یا نامک هم همان نوشتار بعد از URL سایت شما است و نقش بسیار مهمی بر سئو صفحه وب شما دارد.

در زمان ساخت یک صفحه وب یا… بعد از افزودن کلمه کلیدی در باکس سئو و نوار مربوطه، میتوانید از طریق دکمه کوچک و رنگی بالای نوار ایجاد keyword، هرکدام از عبارات کلیدی خود را آنالیز کنید و درصد سرچ و درصد کلیک آنها را مشاهده کنید.

این قابلیت کاربردی باعث کمک به شما در انتخاب بهترین کلمه کلیدی میشود و کاری میکند سایتی بهینه سازی شده و کاملا حرفه ای داشته باشید.

برای مثال در زمان ایجاد یک نوشته شما از طریق آن باکس سئو رنک مث رایگان و پرو، میتوانید کلمات کلیدی را به نوشته‌تان اضافه کنید.

در افزونه Yoast هم این قابلیت موجود است. اما تفاوت چیست؟ اینکه رنک مث در زمان نوشتن کلمه کلیدی به شما بیش از 10 پیشنهاد میدهد. و این قابلیت برای نوشتن هرکدام از کلمات کلیدی است که در افزونه یوآست سئو چنین چیزی موجود نیست.

 

آموزش نصب افزونه رنک مث

 

در ادامه میخواهیم مراحل نصب افزونه رنک مث را به شما کاربران عزیز آموزش دهیم. اگر از افزونه یوآست سئو یا پلاگین سئو دیگری و یا پلاگین های مربوط قابلیت های rank math استفاده میکنید، بعد از مرحله شروع به کار به شما بخشی نمایش داده میشود که مربوط به انتقال اطلاعات از Yoast و دیگر افزونه ها به rank math است.

 

شروع به کار

مرحله اول نصب افزونه rank math

شما در این مرحله، حالت و نوع افزونه را انتخاب میکنید. در کل سه گزینه دارید: 1_حالت ساده که برای وب سایت های پایه کاربرد دارد و بیشتر تنظیمات را خود رنک مث انجام میدهد. 2_حالت پیشرفته که این حالت بهترین نوع میباشد و برای وب سایت های حرفه ای کاربرد دارد و میتوانید ریز به ریز تنظیمات را خودتان انجام دهید. 3_حالت سفارشی که گزینه ای در نسخه پرو و فقط برای مواقعی است که یک فایل تنظیمات رنک مث را از قبل داشته باشید و آن را بارگذاری کنید.

 

اطلاعات وب سایت شما

مرحله دوم نصب افزونه rank math

این قسمت مربوط به اطلاعات اصلی سایت میباشد. در این قسمت میتوانید موضوع سایت و نوع تجارتتان و نام شرکتتان و لوگو سایت خودتان را برای گوگل و لوگو پیشفرض برای شبکه های اجتماعی را انتخاب کنید.

 

اتصال به سرویس های گوگل

مرحله سوم نصب افزونه rank math

درون این بخش جذاب و منحصر به فرد میتوانید به سرویس های محبوب گوگل متصل شوید. مانند اتصال به گوگل سرچ کنسول، گوگل آنالیتیکس و گوگل adsense که باعث تجزیه و تحلیل بهتر سایت شما توسط رنک مث میشود. و میتوانید تعیین کنید که رنک مث به شما به صورت ایمیل عملکردتان را گزارش دهد.

 

تنظیمات نقشه سایت

مرحله چهارم نصب افزونه rank math

امکانات این قسمت این است که نقشه سایت خبری و ویدیویی و معمولی را غیر فعال یا فعال کنید و تنظیمات نقشه سایت را انجام دهید. تنظیماتی مانند افزودن تصاویر و ویدیو، پست تایپ های عمومی، طبقه بندی های عمومی، پست تایپ خبری، نام انتشارات گوگل نیوز و پست تایپ ویدیویی.

 

ترفند های سئو

مرحله پنجم نصب افزونه rank math

در این قسمت ترفند های سئو افزونه رنک مث را میتوانید فعال یا غیر فعال کنید. سه گزینه جالب وجود دارد. نمایه یا ایندکس نکردن برچسب و دسته خالی، نوفالو کردن لینک های خارجی یا ندادن قدرت سایتتان به آنها و باز کردن پیوند های خارجی در صفحه یا برگه جدید.

 

اتمام مراحل نصب افزونه رنک مث

مرحله ششم نصب افزونه rank math

تبریک میگویم، شما در نصب افزونه رنک مث به مرحله پایانی رسیدید. در این مرحله میتوانید بروزرسانی خودکار افزونه را فعال کنید و شبکه های اجتماعی رنک مث را دنبال کنید. و یک وبلاگ هم به شما پیشنهاد داده میشود که طریقه گرفتن نمره ۱۰۰/۱۰۰ از رنک مث را به شما آموزش میدهد.

 

سه مرحله تنظیمات پیشرفته

سه مرحله تنظیمات پیشرفته در نصب افزونه rank math

اگر حالت پیشرفته را انتخاب کنید سه مرحله دیگر هم بعد از اتمام مراحل نصب وجود دارد.

 

مدیریت دسترسی

مرحله هشتم نصب افزونه rank math

در این قسمت میتوانید دسترسی هر نقش کاربری در سایتتان را به امکانات رنک مث تعیین کنید. مانند دسترسی نقش ویرایشگر و مدیر فروشگاه و… ما پیشنهاد میکنیم که دسترسی ها را تغییر ندهید و در صورت لزوم این کار را انجام دهید.

 

مانیتور 404 و تغییر مسیر

مرحله نهم نصب افزونه rank math

شما در این قسمت میتوانید قابلیت بسیار بسیار جذاب و کاربردی مانیتور 404 و قابلیت کاملا متفاوت و منحصر به فرد تغییر مسیر صفحات افزونه رنک مث را فعال یا غیر فعال کنید.

 

نشانه گذاری اسکیما

مرحله دهم نصب افزونه rank math

نشانه گذاری اسکیما، متاداده‌هایی را به وب‌سایت شما اضافه می‌کند که منجر به نتایج جستجوی غنی و ترافیک بیشتر می‌شود. در این قسمت میتوانید قابلیت افزودن اسکیما به محتوایتان را فعال یا غیر فعال کنید. اگر از ووکامرس استفاده میکند و یا سایتتان قابلیت افزودن محصول را داشته باشید، میتوانید اسکیما پیشفرض محصولات را تعیین کنید.

 

آموزش کار با افزونه رنک مث

معرفی بخش پیشخوان

پلاگین سئو رنک مث در پیشخوان وردپرس چند بخش متفاوت و منحصر به فرد برای تنظیمات و یا آنالیز سئو سایت به همراه دارد. که یکی از آن بخش ها و در واقع اولین گزینه «پیشخوان» است.

این بخش مربوط به تنظیمات مهم و کلی سئو سایت شما است. زیرا از طریق امکانات این قسمت میتوانید برای مثال اتصال رنک مث به دیگر افزونه ها و انتقال اطلاعات از دیگر افزونه ها به رنک مث و فعال یا غیر فعال کردن قابلیت های رنک مث را کنترل کنید.

این زیر منو پلاگین رنک مث خودش هم از قسمت های مختلفی تشکیل داده شده که آنها 4 تا هستند: ماژول ها، راهنما، نصب جادویی، درون ریزی و برون بری.

? ماژول ها: از طریق قسمت ماژول ها همانطور که گفته شد میتوانید امکانات افزونه رنک مث و اتصال آن به دیگر پلاگین های وردپرس را فعال یا غیر فعال کنید. مانند قابلیت های مانیتور 404 و ساخت ریدایرکت، اتصال به افزونه amp و یا اتصال به ووکامرس، نصب داده های ساختار یافته بر روی وب سایت و… که باید آنها را بر اساس نوع وب سایت و نیازتان فعال یا غیر فعال کنید.

? راهنما: این بخش همانطور که از اسمش معلومه است مربوط راهنمایی درباره پلاگین رنک مث است که به طور معمول در هر افزونه خوبی وجود دارد. از طریق قسمت راهنما میتوانید سایت خود را به راحتی با سه کلیک به حساب رنک مث و ایمیل خود اتصال بدهید و از یک طرف دیگر هم پشتیبانی نامحدود رنک مث را در نسخه پرو و پشتیبانی نچندان زیادی را در نسخه معمولی دریافت کنید.

و گزینه ای وجود دارد که برای اطلاعات بیشتر در مورد تنظیمات و درون ریزی میتوانید بر روی آن کلیک کنید و به سایت رنک مث بروید.

اما ما به شما پیشنهاد نمی‌کنیم. زیرا زبان سایت رنک مث 3 عدد است و زبان فارسی وجود ندارد. اگر هم از گوگل translate استفاده کنید، سایت کمی مشکل پیدا میکند زیرا وب سایت رنک مث با زبان فارسی سازگار نیست. اما این اتفاق در تمام تلفن یا کامپیوتر ها و… نیست. میتوانید به راحتی در کمی بالاتر و کمی پایین تر بروید و آموزش های درجه 1 سامانه ما را مطالعه کنید.

? نصب جادویی: نصب جادویی هم همانطور که توضیح داده شد در کمی بالاتر، همان قابلیت نصب بسیار جذاب پلاگین rank math است. شما در زمان فعال سازی افزونه رنک مث برای اولین بار آن را مشاهده میکنید و سایت خود را پیکربندی میکنید. و این بخش ساخته شده است که اگر خواستید دوباره سایت خود را طبقه بندی کنید به آن صفحه دسترسی داشته باشید.

برای توضیحات کاملتر درباره این بخش و نصب افزونه rank math به کمی بالاتر بروید و آن را مشاهده کنید.

? درون‌ریزی و برون‌بری: با کلیک بر روی این بخش به زیر منو «آمار و ابزار ها» در پلاگین رنک مث منطقل میشوید. در این بخش امکانات بسیار زیادی وجود دارد که تنها یکی از آنها درون‌ریزی و برون‌بری از افزونه های دیگر به پلاگین رنک مث است. شما میتوانید نسخه پلاگین رنک مث خود را تغییر دهید و اطلاعات سایتتان را به صورت کامل مشاهده کنید.

 

آموزش کار با بخش analytics رنک مث

آموزش کار با بخش آنالیتیکس (analytics) در افزونه رنک مث

برای استفاده حرفه ای از این بخش باید به حساب کاربری گوگل سرچ کنسول و یا گوگل آنالیتیکس وب سایت خود در افزونه رنک مث (با استفاده از بخش تنظیمات عمومی) متصل شوید. شما با استفاده از زیر منو آنالیتیکس یا به انگلیسی analytics در پیشخوان وردپرس سایت خود، میتوانید نتایج آنالیز 0 تا 100 سایت خود را مشاهده کنید. در ادامه برای شما قدم به قدم این قابلیت ها را توضیح داده‌ایم.

?Dashboard: در این بخش رنک مث یک اطلاعات کلی از وب سایت شما بهتان نمایش میدهد. مانند صفحات ایندکس، ایندکس نشده و صفحات مشکل دار، پنج پست برتر و ده تا از بهترین کلمات کلیدی، عملکرد سایت در نتایج جستجو و… که برای اطلاعات بیشتر درباره هرکدام باید به بخش خودش بروید.

?Site Analytics: همانطور که گفته شد، رنک مث در بخش داشبورد به شما پنج پست برتر به شما نمایش را نمایش میدهد. در این بخش هم همینطور است. اما فرق در اینجاست که این بخش به ترتیب از بهترین تا بد ترین صفحات سایتتان را نمایش میدهد. و هرکدام از صفحات سایت شما را از صفر تا صد آنالیز میکند و اطلاعاتش را برای بهینه سازی به شما نمایش میدهد.

?SEO Performance: این بخش از زیر منو آنالیتیکس رنک مث، کمی مانند گوگل سرچ کنسول و یا ابزار های دیگر آنالیز سئو میباشد. زیرا اطلاعات مهمی مانند نرخ CTR، Search Clicks، Total Keywords و… را به شما نمایش میدهد. شاید فهمیدن این که سایت شما چند کلیک از سرچ گوگل دریافت میکند برایتان خیلی مهم نباشد. اما برای اینکه متوجه شوید کاربران چقدر از ظاهر و جزئیات سایتتان خوششان آمده، این ابزار کاربرد دارد.

?Keywords: همانطور که از نام این بخش معلوم است، این بخش مربوط به کلمات کلیدی سایت شما می‌باشد. در این قسمت رنک مث به شما 5 کلمه کلیدی برتر که سایت شما توانسته است با آنها در گوگل رتبه کسب کند و کلیک دریافت کند را نمایش میدهد. به اضافه تمامی کلمات کلیدی سایتتان!

?Rank Tracker: نیز از دیگر امکانات مفید رنک مث است و بهتان گزارش می‌دهد که مثلا این صفحه با این عبارت در چندمین نتیجه از گوگل قرار گرفته است. البته باید گفت که این امکانات مربوط به نسخه پرو رنک مث و یا رنک مث پرو است که باید به صورت پولی خریداری شود. یکی از کار های دیگری که میتوانید با این ابزار انجام دهید این است که میتوانید کلمات دلخواه خود را برای آنالیز وارد کنید و میتوانید نمودار کل کلمات کلیدی سایتتان را مشاهده کنید.

?Index Status: این قسمت از ابزار آنالیتیکس افزونه رنک مث بسیار بسیار کاربردی و مهم است. زیرا به شما ایندکس شدن و یا نمایه شدن محتوای انتشار داده شده در سایتتان را نمایش میدهد. برای مثال URL ها را نمایش میدهد و زیر آنها مینویسد که ایندکس شده است یا در گوگل نمایش داده نمیشود. یک نمودار هم دارد که به صورت درصد به شما ایندکس شدن و ایندکس نشدن و یا مشکل دار بودن صفحات را نمایش میدهد.

 

آموزش ریدایرکت در رنک مث

آموزش ریدایرکت با افزونه رنک مث

و اما، در این بخش از وبلاگ جذاب معرفی امکانات و کار با افزونه رنک مث، میخواهیم به آموزش ریدایرکت صفحات بپردازیم. شما برای دسترسی به تمام ریدایرکت ها باید به زیر منو ریدایرکت‌ها افزونه رنک مث در پیشخوان وردپرس خود بروید.

این پلاگین جذاب، امکانات بسیار کاربردی و متنوعی را در اختیار شما کاربران برای تغییر مسیر صفحات قرار داده است. مانند دسته بندی ریدایرکت ها، ریدایرکت جمعی چند صفحه به یک صفحه وب، پاکسازی همیشگی و ویرایش دقیق، افزودن بی نهایت ریدایرکت، انتخاب انواع ریدایرکت و کد تعمیر و نگهداری و…

خب همانطور که گفته شد برای ریدایرکت کردن و دسترسی به این امکانات باید به زیر منو ریدایرکت‌ها در افزونه رنک مث بروید.

بعد در بالای صفحه چند دکمه مشاهده میکنید و در کمی پایین تر لیست تمام تغییر مسیر ها. در ادامه کارایی این دکمه ها را برایتان میگویم و توضیح میدهیم که چطور از آنها استفاده کنید.

? افزودن جدید: این دکمه، همان چیزی است که ما از افزونه های سئویی مانند رنک مث میخواهیم. یعنی افزودن جدید که به معنای افزودن ریدایرکت یا تغییر مسیر جدید صفحات است. در کمی پایین تر به شما روش استفاده اش را توضیح داده‌ایم.

? درون‌ریزی و برون‌بری: دکمه ای بسیار ساده است، اما به اندازه ای کاربرد دارد که فکرش را نمیکنید! درون‌ریزی در اینجا به معنای انتقال، ریدایرکت های صفحات از افزونه دیگری به افزونه rank math است. این کار باعث میشود که در زمان تعویض پلاگین سئو، سایتتان به رنک مث با مشکل در صفحاتتان مواجه نشوید.

? بیشتر بدانید: این دکمه برای اطلاعات بیشتر در مورد ریدایرکت با افزونه رنک مث است. که شما را به صفحه معرفی تغییر مسیر با افزونه rank math در وب سایت rankmath.com میبرد.

? مدیریت دسته‌ها: همانطور که در آغاز بخش آموزش تغییر مسیر با افزونه رنک مث به شما کاربران عزیز توضیح داده شد، میتوانید ریدایرکت های خود را دسته بندی کنید. این قابلیت در مواقعی کاربرد دارد که برای مثال تعداد تغییر مسیر ها در سایت شما زیاد باشد و شما بخواهید آنها را از هم جدا و دسته بندی کنید.

? تنظیمات: و باز هم مث قابلیت های دیگر رنک مث، این قابلیت کاربردی هم برای عملکرد بهتر خود تنظیماتی را به همراه دارد.

 

 

چه کسانی میتوانند با رنک مث سایتشان را سئو کنند؟

وبلاگ نویسان

با لینک ساز نوآورانه rank math و جستجوگر 404 زمان بیشتری را صرف رشد وبلاگ خود و زمان کمتری برای بهینه سازی وبلاگ خود کنید.

 

فروشگاه های تجارت الکترونیک

صفحات محصول خود را با داده های ساختاریافته بهینه کنید و ترافیک را به صفحات مهم با ویژگی متا روبات در rank math هدایت کنید.

 

سایت های طاقچه

با پشتیبانی rank math’s Schema به راحتی از رتبه سایت های اتوریته بالاتر بگیرید و درآمد خود را چندین برابر افزایش دهید.

 

کسب و کار

با جایگزینی راه حل های گران قیمت SEO با سادگی و قدرت ریاضی رتبه بندی، در هزینه خود صرفه جویی کنید تا ترافیک و مشتریان بیشتری به دست آورید.

 

کسب و کار های محلی

با نتایج غنی از رقابت خود پیشی بگیرید و در عین حال کل وب سایت خود را با ویژگی های قدرتمند SEO rank math بهینه کنید.

 

وب سایت های خبری

از ویژگی نقشه سایت News در استفاده آسان از rank math استفاده کنید تا وب سایت خبری خود را سریع ایندکس کنید و ترافیک بیشتری را افزایش دهید.

 

استارت آپ ها

سئوی قدرتمند rank math را به استراتژی جذب مشتری خود تبدیل کنید و در این فرآیند سرمایه ارزشمندی را ذخیره کنید.

 

املاک و مستغلات

پیمانکاران و نمایندگان املاک و مستغلات می توانند با به دست آوردن مشتریان هدفمند با توانایی های SEO rank math تجارت خود را به طور قابل توجهی رشد دهند.

 

هنرمندان و عکاسان

اقتدار و پایگاه مشتری خود را با آوردن بازدیدکنندگان هدف به وب‌سایت خود با استفاده از ویژگی‌های SEO آسان rank math افزایش دهید.

 

پیشنهاد راه حل

مشتریان خود را با توصیه مقرون به صرفه، استفاده آسان و رتبه بندی قدرتمند ریاضی برای بهینه سازی سئو خود، عاشق خود کنید.

 

دایرکتوری ها

دایرکتوری ها می توانند از توانایی های rank math برای بهینه سازی پست های سفارشی و افزایش چشمگیر ترافیک خود از طریق SEO استفاده کنند.

 

هر وب سایت وردپرسی

مهم نیست که چه نوع سایتی را روی وردپرس اجرا می کنید، rank math نوعی افزونه سئو وردپرس است که می تواند با قدرت سئو به شما کمک کند بازدیدکنندگان سایت خود را افزایش دهید.

 

رنک مث پرو سازنده رقیبان سرسخت است

پیکربندی خودکار

روند ترسناک راه اندازی سئو را کنار بگذارید و بگذارید rank math خودش و وب سایت شما را پیکربندی کند.

جدیدترین افزونه سئو

کد های تمیز و بهینه سازی های بی شمار زیر سرپوش، rankmath را به سریع ترین افزونه SEO برای وردپرس در صنعت تبدیل کرده است.

 

بهترین تحلیلگر سئو

RankMath یک ممیزی محتوا و یک ممیزی فنی در وب سایت شما انجام می دهد تا بیشترین مزیت سئو را به شما بدهد.

 

گزارش رتبه بندی ایمیل

با هشدارهای ایمیل مفید از rank math در صدر پیشرفت های رتبه بندی قرار بگیرید.

 

روی Import From Yoast کلیک کنید

کافی است که یک کلیک کنید تا از افزونه Yoast SEO به این افزونه مهاجرت کنید و تمامی اطلاعات خود را وارد پلاگین سئو جدیدتان کنید.

 

روی Import From AIO SEO کلیک کنید

تمام تنظیمات مربوطه را از AIO SEO Pack به rank math با یک کلیک وارد کنید.

 

چندین کلمه کلیدی بهینه سازی کنید

rank math به شما امکان می دهد پست های خود را برای چندین کلمه کلیدی بهینه کنید تا ترافیک نامحدودی را جذب کنید.

 

ردیابی رتبه کلمات کلیدی گوگل

هزاران دلار صرفه جویی کنید و به rank math اجازه دهید عملکرد SEO و رتبه بندی کلمات کلیدی شما را ردیابی کند تا به شما در انتخاب بهترین کلمه کلیدی کمک رسانی کند.

 

کدکس طرحواره کامل

با استفاده از پشتیبانی کامل طرحواره rank math، ریچ اسنیپت ها را برای وب سایت خود فعال کنید.

 

کنسول جستجوی گوگل

با یکپارچه سازی کنسول جستجو گوگل، مسائل فنی سئو را در پیشخوان وردپرس سایت خود شناسایی کنید و اگر مشکلی بود سریعا آن را رفع کنید.

 

سریعترین لینک سازی

لینک های داخلی را بدون زحمت ایجاد و مدیریت کنید و ترافیک خود را به مهم ترین صفحات افزایش دهید.

 

نمودار دانش گوگل

با اجازه دادن به rank math که نشانه گذاری Google Knowledge Graph را اضافه کند، در SERP ها اعتبار ایجاد کنید.

 

بهینه سازی انبوه SEO

با ویژگی منحصر به فرد بهینه سازی انبوه rank math، هزاران پست را به راحتی در کمتر از 1 دقیقه بهینه کنید.

 

مستندات تفصیلی

پاسخ تمام سوالات فنی خود را در مستندات جامع دریافت کنید.

پشتیبانی

شما همیشه میتوانید در هر روز از سال به کارکنان پشتیبانی rank math برای حل مشکلات، ارتباط برقرار کنید.

 

آموزش تولید محتوا با رنک مث

تولید محتوا اصولی با استراتژی درست، برای وب سایتی که هیچ قدرت و قدمت بالایی نزد گوگل ندارد، ممکن است از آن وب سایت یک هیولا بسازد!

سامانه ما یعنی سامانه بزرگ حجره جو با راه‌اندازی تیمی قدرتمند برای تولید محتوا سایت، میخواهیم در این زمینه به کسب و کار شما و سایتتان کمک کنیم تا تبدیل به حریفی سرسخت برای رقیبانتان شوید.

سعی میکنیم تا وب سایت شما مشتریان عزیز را در این رقابت جذاب و لذت بخش، پیروز کنیم و به شما راه و روش های سئو محتوا و سایتتان را معرفی کنیم.

تولید محتوا در سایت اصول و قوانین خاص خودش را به همراه دارد که حتما باید برای بهینه سازی بهتر آنها را رعایت کرد. از نظر الگوریتم های گوگل محتوای تازه و کپی برداری نشده، ناب ترین چیز برای نمایش در نتایج جستجوی کاربران است.

زیرا هدف فردی که درحال تولید محتوا به صورت اصولی می‌باشد، این است که سایت شما را بهینه سازی کند و اطلاعات بیشتری را به مراجعه کنندگان ارائه دهد.

اما هدف گوگل از نمایش محتوا و سایت شما در نتایج جستجو این است که نیاز کاربرانش را رفع کند.

از این روند است که شما کلیک بالایی از طریق گوگل و… دریافت میکنید، محتوای شما بازدید بیشتری میخورد و محتوای سایتتان به دلیل اختصاصی بودن مورد توجه مشتریان قرار میگرید و فروش بیشتری کسب میکنید. به عبارتی تولید محتوا راهی برای افزایش فروش سایت است.

 

اختصاصی و کپی نشده باشد

محتوایی که میخواهید بر روی سایت شما قرار بگیرد، باید به صورت اختصاصی تولید شده باشد و از سایت یا… دیگری کپی برداری نشده باشد.

زیرا الگوریتم های گوگل به دنبال محتوای تازه و جدید برای نمایش به کاربران هستند. و همانطور که گفته شد از نظر الگوریتمی مانند پاندا، محتوای تازه، ناب ترین چیز برای نمایش در نتایج جستجوی گوگل است.

امتحان این موضوع برای شما به صورت رایگان است؛ که میتوانید یک محتوا را به صورت کامل با تمام جزئیات از وب سایت رقیبانتان و یا از دیگر سایت ها، کپی و آن را به صورت پیش نویس نگه‌دارید.

بعد از این مرحله یک محتوای خوب، نه خیلی زیاد، نه خیلی کم، را خودتان درباره شغلتان بنویسید و آن را هم به صورت پیش نویس نگه‌دارید. حال زمانی است که باید هر دو نوشته را انتشار دهید. بعد از مدتی میتوانید استقبال گوگل از نوشته اختصاصی‌تان را مشاهده کنید.

 

رعایت تمامی الگوریتم های گوگل

فردی که شما برای تولید محتوا سایت خود انتخابش میکنید باید تمامی الگوریتم های مهم و موثر بر سئو را در انتشار محتوایی برای سایت شما رعایت کند. زیرا رعایت نکردن قوانین گوگل باعث پاکسازی سایت شما و به عبارتی باعث نابود کردن وب سایت شما میشود.

پس این موضوع را بسیار بسیار جدی بگیرید. برای مثال در صورت سفارش تولید محتوا سایت در سامانه حجره جو، کارشناسان ما اطلاعاتی مفید را در خصوص رعایت تولید محتوا در اختیار شما میگذارند. تا شما هیچ نگرانی و دغدغه‌ای در اعتماد به ما نداشته باشید.

 

پلاگین سئو مناسب

همانطور که در دیگر مقالات و این وبلاگ سامانه حجره جو خواندید، استفاده از پلاگین سئو مناسبی مانند رنک مث، برای بهینه سازی محتوای تولید شده بسیار مهم میباشد. زیرا فردی که تولید محتوا سایت را انجام میدهد ممکن است تمامی اصول سئو را بلد باشد، اما نمی‌تواند ریز به ریز نکات را خودش رعایت کند.

پیشنهاد ما همین است که این کار را به پلاگین سئو نصب شده بر روی سایت بسپارید. اگر میخواهید خودتان به صورت اصولی تولید محتوا سایت خود را انجام دهید و یا میخواهید این کار را به شرکت های تولید محتوا بسپارید، ما به شما پیشنهاد میکنیم از بهترین پلاگین سئو وردپرس یعنی رنک مث در وب سایت خود استفاده کنید.

 

آنالیز سئو با ابزار رنک مث

ابزار تحلیلگر سئو رنک مث

تجزیه و تحلیل عمیق سئو سایت خود را با ابزار آنالیز سئو رنک مث انجام دهید. ببینید آیا صفحات شما بهینه سازی شده‌اند یا خیر و اگر اینطور نیستند، مشکلات را رفع کنید.

برای مشاهده این ابزار سئو جذاب که توسط افزونه رنک مث طراحی و تولید شده است، بر روی تصویر بالا کلیک کنید. در ادامه با مزایای این ابزار سئو آشنا میشویم.

 

رفع مشکلات به صورت رایگان

وب سایت خود را بازنگری کنید و از شر تمام مشکلات سئو خلاص شوید. مطمئن شوید که مشکلات سئو وب سایت شما با ممیزی رایگان سئو برطرف شده است.

 

سریع ترین راه پیدا کردن مشکلات سئو

به راحتی مسائل مربوط به سئو را در وب سایت خود پیدا کنید و قبل از تبدیل شدن به یک مشکل، داده های عملی را برای رفع آنها بدست آورید.

 

آنالیز سئو رایگان

یک گزارش دقیق در وب سایت خود دریافت کنید. ببینید چه کارهایی را به درستی انجام داده اید و صفحات شما در کجا کمبود دارند.

 

مقایسه رنک مث و یوآست سئو

مقایسه نسخه رایگان رنک مث و یوآست سئو

rank math vs yoast seo

مقایسه نسخه پرو رنک مث و یوآست سئو

سوالات متداول

رنک مث با چه افزونه هایی سازگار است؟

رنک مث با استفاده از دستورالعمل های دقیق توسعه افزونه وردپرس طراحی شده است و بنابراین با همه افزونه ها سازگار است. با این حال، اگر از افزونه سئو دیگری استفاده کنید که هر یک از عملکردهایی را که Rank Math انجام می دهد انجام می دهد، ممکن است نتایج غیرمنتظره ای دریافت کنید. توصیه می کنیم برای بهترین نتیجه، سایر افزونه های سئو را غیرفعال یا حذف کنید.

آیا رنک مث بهتر از Yoast است؟

Rank Math ویژگی هایی را ارائه می دهد که در هیچ افزونه سئو دیگری موجود نیست! و همه این کارها را با سرعتی بالا انجام می دهد. در حالی که یکی از سریع ترین افزونه های SEO باقی می ماند.

آیا می‌توان از Rank Math و Yoast همزمان بر روی یک سایت استفاده کرد؟

استفاده همزمان از افزونه رنک مث و یواست سئو بر روی یک سایت می تواند باعث تداخل در وب سایت شما بشود و این کار به هیچ عنوان پیشنهاد نمیشود و در صورت انجام با پیغام خطا در سایت خود مواجه خواهید شد.

 

حرف آخر

امیدواریم این وبلاگ که درباره آموزش سئو رنک مث و جواب سوال اینکه رنک مث یا یوست سئو بهت است؟ و انتخاب بهترین پلاگین سئو بود، برای شما دوستان و همراهان حجره جو مفید بوده باشد.

جهت ثبت شغل در گوگل و دریافت حجره اینترنتی مجموعه کسب و کار و استفاده از خدمات ویژه مشترکین سامانه تماس بگیرید. یا از طریق ثبت آگهی در منو سامانه اقدام نمایید.

جهت دریافت مشاوره رایگان، شماره تماس خود را به واتساپ سامانه ارسال نمایید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

در وبلاگ های بعدی و بعد تر ما به شما آموزش rank math را خواهیم داد. امیدواریم به شما در بهینه سازی محتوای خود با نوشتن دوره خوب آموزش سئو با افزونه رنک مث، در گوگل کمک کرده باشیم.

 

دانلود رایگان افزونه رنک مث rank math free

برای دانلود رایگان افزونه رنک مث نسخه رایگان از میتوانید در گوگل سرچ کنید rank math و بر روی سایت wordpres.org کلیک کنید. و بعد از وارد شدن دکمه دانلود پلاگین را بزنید.

و یا به راحتی از طریق دکمه زیر رنک مث را دانلود کنید.

دانلود

 

منبع تصاویر: rankmath.com

 

لوگو رنک مث

لوگو رنک مث

 

مطالب مرتبط

نظرات و سوالات کاربران

 1. سلام من تازه شروع کردم سئو رو فقط یه چیز جالبی داره تحلیل سئو سایت رقیب کلمه کلیدی که اون استفاده کرده و حتی از چه تگهایی رو چه کلماتی گذاشته واقعاا رنک مث بی نظیر عمل کرده

 2. بسیار بسیار وبلاگ جالب و جذابی بود. چون انقدر مطالب نو و جدیدی ارائه داده شده، شما توی گوگل سرچ کنی رنک مث رتبه اوله!!!! سئو این وبلاگ خیلی خیلی خیلی بالاست، افزونه رنک مث عالیه

  1. سلام کاربر گرامی
   ما سعی کردیم تا با سئو و ترفند های بهینه سازی محتوا، بتوانیم رتبه اول نتایج جستجو را به دست آوریم. تا کاربران دسترسی راحت ترین به این مقاله داشته باشند. و به این فکر کردیم که شما با جستجوی کلمه رنک مث، سایت ما را مشاهده کنید.
   با تشکر

 3. سلام
  یک سوال داشتم:
  چطور بعد از نصب افزونه رنک مث، تنظیم کنم که به طور پیشفرض، مثالا عنوان های نوشته ها (…) و مثالا به طور پیشفرض توضیحات متا هاشون هم (…) باشه؟
  اگه میشه راهنمایی کنید که مشکلم حل بشه!?? چون من نمیتونم برم اون ۱۴۰ تا نوشته سایتم رو، دونه، دونه، ویرایش کنم.
  و اینکه خودتون هم گفتید: افزونه رنک مث قابلیت ویرایش گروهی نوشته ها و محصولات و… رو داره.
  ممنون

  1. سلام کاربر گرامی
   برای پاسخ سوال ادامه متن را بخوانید:
   شما میتوانید از طریق منو « Rank Math » و زیر منو « عنوان‌ها و متاها » این کار را انجام دهید.
   بعد از وارد شدن به بخش « عنوان‌ها و متاها » میتوانید از لیست نمایش داده شده به شما، گزینه « نوشته‌ها » را انتخاب و بعد فیلد های عنوان و توضیحات متا و… را برای تمام مقاله های سایتتان ویرایش کنید.
   با تشکر

 4. در خصوص سئو: کلاً رنک مث که بهترینه، یوآست کارش همینه
  رنک مث کمکَت میکند، یوآست ضعیف ترَت میکند.
  حال، دیگر خود دانی که کدام را نصب و کدام را حذف کنی.
  موفق و پیروز باشی!
  و اینکه وبلاگ خیلی خیلی عالی بود.????

 5. این وبلاگ و دوره عالی که درباره افزونه رنک مث یا rank math هستش، خیلی عالی بود و خیلی به سئو سایتم کمک کرد. ??????
  چون من بلد نبودم چطور باید از رنک مث استفاده کنم و از کجا میتونم نصبش کنم.
  واقعا هم خیلی خوب مراحل نصب رو توضیح داد، هم آموزش کار با رنک مث توی پیشخوان وردپرس خیلی خوب بود!!!⚡⏱️
  ممنون از نویسندگان این وبلاگ جذاب

  1. سلام کاربر گرامی
   ما خوشحالیم که با تولید و طراحی محتوا درباره افزونه وردپرس رنک مث، باعث شدیم سئو سایت شما بهتر و نمایش سایت شما در نتایج جستجو بیشتر شود. ممنون از شما که این وبلاگ را مطالعه کردید.
   با تشکر

 6. عالیه، مطالب این وبلاگ کاملا مفید و کاربردی بود. قطعا نکات این وبلاگ در کار کردن با افزونه رنک مث و رفع مشکلاتی که ممکنه رنک مث در سایت ایجاد کنه بهتون کمک میکنه. به من که کمک کرد????

  1. سلام کاربر گرامی
   ممنون از شما که این مطلب را مشاهده و مطالعه کردید، به مطالب دیگر ما هم سری بزنید تا در مدیریت یک سایت وردپرس موفق و موفق تر باشید.
   با تشکر

 7. آنالیز سئو رنک مث و کلی قابلیت های دیگه رنک مث حرف ندارد! عالیییی??

 8. ممنون که آموزش دادید رنک مث رو نصب کنیم و چطور از رنک مث استفاده کنیم.
  عالییییی بود????️

  1. سلام کاربر گرامی
   ما سعی داریم تا با آموزش های مفید شما را با تمامی موارد مهم و تاثیر گذار در سئو آشنا کنیم. خوشحالیم که این مطلب برای شما مفید بود
   با تشکر

 9. همون‌طور که گفته شد به صورت آماری یوآست سئو از رنک مث بهتره، اما از نظر ۹۹.۹۹ درصد رنک مث از یوآست سئو بهترههههههه??
  ممنون از وبلاگ خوبتون??

 10. بسیار عالی بود، ممنون از توضیحات خوبتون در مورد افزونه رنک مث???

 11. ممنون که هم درمورد امکانات رنک مث توضیح دادید و آموزش استفاده کردن از هرکدامشون رو هم دادید.
  عالی بود??

 12. در افزونه رنک مث امکانات بسیار زیادتری نسبت به یوآست سئو وجود دارد.
  پس چرا از یوآست استفاده کنیم؟???

 13. من هم مثل دسته از دوستان از یوآست سئو استفاده میکردم که الان می‌خوام رنک مث نصب کنم. باید به شما دوست عزیزم بگم که چه چیز مهمی از این وبلاگ عالی یاد گرفتم. اینکه رنک مث یک قابلیت ناب داره، تمام اطلاعات رو از یوآست سئو به خودش انتقال میده.
  عالییی???

  1. سلام کاربر گرامی
   بله، خیلی از کاربران سامانه و… از پلاگین یوآست برای سئو سایت خودشون استفاده میکردند. اما در این روز ها بهترین پلاگین سئو، رنک مث هست و در حال حاضر بیشتر کاربران کم کم از یوآست به افزونه رنک مث انتقال اطلاعات میدن.
   با تشکر

 14. این که رنک مث به ووکامرس وصل میشه خیلی خوبه. مخصوصا برای سایت های فروشگاهی???

 15. میخواهید خلاصه مقایسه رنک مث و یوآست سئو را به صورت خلاصه ببینید:
  یوآست سئو توی نسخه رایگان هیچ امکاناتی در اختیار شما نمیزاره که هیچ، توی نسخه پرو هم فرق زیاد و آنچنانی نداره.
  واقعا و واقعا نسخه رایگان و پرو افزونه رنک مث فرق زیادی نداره و هردو این نسخه ها بهترین و انبوه ترین امکانات رو در اختیار شما میزارن. پس بهتره بگیم حال نسخه رایگان رنک مث ۱۰۰ درصد از یوآست پرو بهتره??
  باز هم ممنون از این وبلاگ جذاب، که درباره افزونه رنک مث بود.?

 16. از تمام آموزش های افزونه رنک مث که فقط الکی ما رو گول میزدن بهتر بود. رفتم سرچ کردم بعد رفتم تو اولین سایت، هیچی توش نبود و فقط سئو کلاه سیاه کار کرده بودن.
  ممنون از این آموزش عالی و مقایسه رنک مث با یوآست سئو?

 17. من از پشتیبانی حجره جو سوال کردم که نسخه پرو رنک مث خوبه؟ و گفتن که رنک مث در نسخه های پرو ایرانی توی سایت ممکنه مشکل ایجاد کنه. پیشنهاد میکنم نخرید و الکی پولتون رو دور نریزید.

 18. برای نصب کرکره برقی و موتور کرکره به سایت شین دور و ارتا در و electrobartar مراجعه فرمایید.
  ممنون از مطالب خوب و مفید شما

 19. آیا میدانید رنک مث از نظر من چیست؟
  رنک مث:
  خلاصه ای از سئو | سازنده قهرمانان نتایج جستجو
  دستیاری برای بهینه سازی | ظاهر زیبا برای سریع سازی
  امکانات انبوه و پیشرفته | حل مشکلات در هر دقیقه
  هوش مصنوعی محتوا | برای سئو کلمه کلیدی ها
  نمایش درست نمره سئو | برای دیدن نحوه عملکرد
  ممنون از وبلاگ خوبتون

  1. سلام کاربر گرامی
   بسیار هم عالی، زیبا بود، ممنون از شما که این وبلاگ رو مطالعه کردید و وقت گذاشتید.
   با تشکر

 20. با یوآست سئو شما یک مدیر سایت و یک وبلاگ نویس و… میشی.
  اما با رنک مث شما یک مدیر سایت و یک سئوکار حرفه ای و مدیر فنی سایت و… میشی
  به رنک مث اعتماد کنید!????

 21. ممنون از اینکه وقتی یک وبلاگ انتشار میدید، روش کار میکنید و سئو میکنیدش??. که مثالا ما در موردش سرچ میکنیم ببنیمش. این سامانه مثل بعضی از سایت ها نیست که فقط برای خودشون وبلاگ میزنن و فقط توی سایت خودشونه???

 22. والا این وبلاگ فقط مقایسه رنک مث و یوآست سئو نبود، بلکه معرفی رنک مث، مقایسه رنک مث و یوآست، معرفی بهترین پلاگین سئو وردپرس و… بود. دَم نویسنده این نوشته گرم??? ممنون ازتون

 23. افزونه رنک مث، یوآست سئو رو با خاک یکسان کرد! ??? دمش گرم
  ممنون از سامانه حجره جو که چنین مطالب جالب و مفیدی را برای بخش وبلاگشون مینویسن??

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *